EP 2024, skupina E, 1. kolo, 17.06.2024, 18:00 h, Frankfurt Arena, Frankfurt
Suci: Umut Meler, Emre Eyisoy, Kerem Ersoy (Turska); 4. sudac: Serdar Gözübüyük (Nizozemska)
Belgija
Belgija
0:1(0:1) Slovačka
Ivan Schranz 7'
Slovačka

Slovaci potpuno šokirali u Frankfurtu, Belgiji poništena dva gola!

Petar Jenjić • ponedjeljak, 17.06.2024.

Reprezentacija Slovačke upisala je pobjedu na startu Europskog prvenstva. U Frankfurtu su igrali protiv velikog favorita Belgije i slavili s 1:0...

Johan Bakayoko
57'
8
Youri Tielemans
75'
20
Lois Openda
84'
14
Dodi Lukebakio
84'
David Strelec
69'
7
Tomaš Suslov
70'
20
David Duriš
81'
4
Adam Obert
90'+4'
Trener
Francesco Calzona

Nevjerojatna utakmica odigrana je u Frankfurtu između Belgije i Slovačke na Europskom prvenstvu. Apsolutni favorit bila je ekipa Domenica Tedesca koja nije izgubila još od prošlog Svjetskog prvenstva, ali danas je ostala u, blago rečenu, šoku.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slovačka je postigla gol na početku susreta nakon greške belgijske obrane, stajala je dobro veći dio susreta, imala ponešto i sreće, no sreća prati hrabre. Čak dva gola poništena su Belgiji, a rezultat se od sedme minute nadalje više nije mijenjao.

Belgija je bolje krenula u utakmicu. U trećoj minuti Jeremy Doku povukao je dobro prema naprijed, lopta stiže do Kevina De Bruynea koji je pronašao Romelua Lukakua na pet metara, no udarac ide ravno u Martina Dubravku.

Slovaci su šokirali Belgiju u sedmoj minuti. Velika pogreška belgijske obrane, Ivan Schranz je proigrao Juraja Kucku čiji je udarac obranio Koen Casteels, a odbijanac je u mrežu pospremio upravo Schranz koji je izbjegao zaleđe i matirao protivničkog vratara. Wout Faes zakasnio je u izlasku.

Leandro Trossard okušao je udarac u 20. minuti nakon greške slovačkog vratara, no otišao je iznad grede. Slovaci se nakon zabijenog gola nisu povukli, lijepo su kombinirali i nerijetko dolazili pred belgijski gol, iako bez opasnije situacije za Casteelsa.

U 40. minuti sjajna šansa za Slovake nakon odlične akcije. Iz voleja je opalio Lukas Haraslin, ali odlično je obranio belgijski vratar i odbio u korner. Do kraja poluvremena Slovačka je zasluženo sačuvala stečenu prednost.

Udarac Lukakua iskosa u bliži kut u 56. minuti, obranio je Dubravka i odbio u korner. Iz tog kornera stigao je i gol. Trossard je ubacio, Amadou Onana glavom prebacio za Lukakua koji iz blizine skreće u mrežu. Međutim, gol je poništen zbog zaleđa.

Kombinacija Lukauka i Trossarda u 59. minuti, pucao je igrač Arsenala, ali opet je obranio Dubravka. Četiri minute kasnije sjajna šansa za Belgiju, pucao je Johan Bakayoko s pet metara, ali David Hancko očistio je s gol linije. Jako je pritiskala Belgija u tim trenucima, ali nije bilo promjene.

Činilo se da je Belgija poravnala u 86. minuti kada je asistirao Lois Openda, a poentirao Lukaku, no i taj je gol poništen. Openda je u začetku akcije igrao rukom, sudac je nakon pregleda VAR-a poništio gol.