EP 2024, skupina B, 2. kolo, 19.06.2024, 15:00 h, Hamburg, Volksparkstadion
Suci: Francois Letexier, Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni (Francuska)
Klaus Gjasula 90'+5'
Albanija

Hrvatska nije svladala niti Albaniju, u nadoknadi ispustila pobjedu

Branimir Korać • srijeda, 19.06.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je 2:2 u drugom kolu Europskog prvenstva protiv Albanije. Nakon očajnog prvog poluvremena, u drugom je došla do preokreta, ali nije izdržala završni pritisak Albanaca...

Taulant Seferi
64'
8
Klaus Gjasula
72'
19
Mirlind Daku
84'
26
Arber Hoxha
84'

Trener
Sylvinho

Dva potpuno različita lica Hrvatske u susretu s Albanijom. Prvo poluvrijeme bilo je katastrofalno, jedno od najlošijih hrvatske reprezentacije u dugo vremena i 1:0 Albanaca na odmoru uopće nije bio tako loš rezultat.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U drugom dijelu Hrvatska je igrala bolje, napravila je preokret, ali u završnici se nije snašla, Albanija je pritisnula i na kraju je nagrađena.

Prvo poluvrijeme bilo je jako loše, Hrvatska je bila potpuno bezidejna, nije imala niti ideju, niti moć za probiti čvrstu albansku obranu.

S druge strane Albanci kada god su krenuli prema naprijed, bila je vatra, a uostalom su i došli do pogotka.

On je stigao u 11. minuti kada je Asani ubacio, u sredini je bio sam Laci, Brozović je bio kratak i Laci glavom šalje loptu u mrežu. Niti Livaković u toj situaciji nije dobro reagirao.

Očekivalo se da će Hrvatska pritisnuti, ali imala je posjed, no s loptom nije mogla gotovo ništa. S druge strane Albanija je imala nekoliko dobrih kontri, Livaković je sjajno obranio pokušaj Asanija, zatim i Manaja te je tih 1:0 bio sjajan rezultat kako se situacija odvijala na terenu.

U drugom dijelu odmah je Hrvatska zaigrala bolje i pritisnula Albance. Sučić je prvi zaprijetio u 50. minuti, niti deset minuta kasnije i Šutalo.

U 74. minuti Hrvatska je uspjela doći do poravnanja. Odlična akcija, Kovačić je proigrao Budimira koji je okrenuo igrača i sjajno pogodio u bliži kut.

Dvije minute kasnije stiže preokret. Budimir je ponovno igrao važnu ulogu, povratnom loptom je pronašao Sučića, a lopta se u fliperu odbila od Gjasule u gol.

Imala je do kraja susreta prilika i Hrvatska, ali i Albanija, Livaković je ponovno spašavao, obranio pokušaj Hoxhe, Dakua, ali Hrvatska nije izdržala. U 95. minuti Mitaj je ubacio, Gjasula je ostao sam i zabio za 2:2.

Bio je to kraj, imao je Kovačić još jedan pokušaj, ali ostalo je 2:2. Hrvatska sada mora pobijediti Italije, ništa drugo joj ne igra u ovom trenutku. test