EP 2024, skupina A, 2. kolo, 19.06.2024, 18:00 h, Stuttgart, Stuttgart Arena
Suci: Danny Makkelie, Hessel Steegstra, Jan de Vries (Nizozemska)
2:0(1:0) Mađarska
Mađarska

Njemačka prva reprezentacija koja je osigurala osminu finala

Branimir Korać • srijeda, 19.06.2024.

Njemačka je nastavila s dobrim igrama, upisala je pobjedu i protiv Mađarske te je osigurala prolaz u osminu finala. Još jedan dobar nastup Njemačke, a Mađarska je napravila korak prema eliminaciji.

Leroy Sane
58'
9
Niclas Füllkrug
58'
11
Chris Führich
71'
25
Emre Can
71'
26
Deniz Undav
84'
Laszlo Kleinheisler
64'
9
Martin Adam
75'
18
Zsolt Nagy
75'
16
Daniel Gazdag
87'
23
Kevin Csoboth
87'
Trener
Marco Rossi

Iako je znala imati problema s Mađarskom, ovaj put Njemačka je rutinski odradila posao i upisala pobjedu 2:0.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S ova tri boda Nijemci su došli do šest bodova i prva su reprezentacija koja je osigurala prolaz u nokaut fazu Europskog prvenstva. Mora se reći potpuno zasluženo, odigrala je dvije odlične utakmice u kojima je opravdala ulogu favorita.

Mađari nisu smjeli kalkulirati, oni su ovdje morali barem do boda, ali nisu ga uzeli. Imali su svojih prilika, ali i Nijemci su još dosta toga promašili.

Od početka se igralo obostrano otvoreno i kvalitetno, prijetili su i jedni i drugi, ali njemačke prilike ipak su bile veće.

U 22. minuti Njemačka je povela, ali pričat će se još o tom pogotku. Gundogan je dobio loptu u 16 metara, Orban ju je odnio, ali Gundogan ulazi u njega i ruši gan. Tu je Orban izgubio i kontrolu nad loptom, Gundogan je uzima, pronalazi Musialu, a on zabija za vodstvo.

Niti pet minuta kasnije u akciji je Neuer. Szoboszlai je sjajno izveo slobodni udarac, ali vratar njemačke je fantastično obranio.

Imali su i Nijemci još jednu krasnu priliku preko Musiale, lopta je prohujala nekoliko centimetara pokraj vratnice. Mađari su pogodili mrežu u sudačkoj nadoknadi, ali bilo je zaleđe.

U drugom dijelu Nijemci su dobro kontrolirali utakmicu, a odluka je pala u 67. minuti kada je Mittelstadt lijepo pronašao Gundogana povratnom loptom, a on pogađa za 2:0.

Promjena više nije bilo, završilo je 2:0, očekivanom i zasluženom pobjedom Njemačke. test

I to je nogomet

Bijes i razočaranje izmjenjivali su se nakon pogotka Zaccagnija koji je Hrvatsku vjerojatno ostavio bez osmine finala Europskog prvenstva...