EP 2024, skupina A, 2. kolo, 19.06.2024, 21:00 h, Köln
Suci: Ivan Kružliak, Branislav Hancko, Jan Pozor (Slovačka)
Xherdan Shaqiri 26'
Švicarska

Škoti se oporavili od teškog poraza na startu, Švicarska nadomak osmine finala

Branimir Korać • srijeda, 19.06.2024.

U susretu drugog kola skupine A Europskog prvenstva Škotska i Švicarska remizirale su 1:1. U zanimljivom dvoboju prilike za pobjedu imali su i jedni i drugi...

Scott McKenna
61'
23
Kenny McLean
79'
11
Ryan Christie
90'
9
Lawrence Shankland
90'

Breel Embolo
59'
16
Vincent Sierro
74'
26
Fabian Rieder
74'
25
Zeki Amdouni
86'
2
Leonidas Stergiou
86'
Trener
Murat Yakin

Nakon ružnog 5:1 poraza na startu protiv domaćina Njemačke, Škotska se oporavila i uzela bod u vrlo teškom i borbenom dvoboju protiv Švicarske. I dok su Škoti na startu bili jako loši i teško stradali, Švicarska je odlično krenula pobjedom protiv Mađarske.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim ovdje je na travnjak izašla neka druga Škotska koja je igrala i borbeno i dobro, a s druge strane Švicarska je naišla na puno jači otpor nego protiv Mađara.

U 13. minuti Škotska je došla do vodstva. Bila je to dobra akcija Škota, McGregor je odlično na 15 metara proigrao McTominaya koji puca, lopta ide Sommeru u ruke, ali točno ispred njega bio je Schär koji ju je probao izbiti, ali ju je zakucao u svoju mrežu.

13 minuta kasnije Švicarska dolazio do poravnanja. Škoti su pogriješili pod švicarskim pritiskom, Shaqiri je došao do lopte i sjajno opalio s ruba kaznenog prostora u gornji kut.

Do kraja prvog dijela Švicarci su bili bliži vodstvu, pogodak je postigao Ndoye, ali on nije priznat zbog zaleđa.

U drugi dio su i jedni i drugi ušli opreznije, a Ndoye je prvi imao konkretnu priliku kada je pobjegao Tierneyu i bio sam pred Gunnom, ali nije zabio. U toj akciji Škoti su ostali bez Tierneya koji se ozlijedio.

U 67. minuti dosta sreće za Švicarce. Ubačena lopta na drugu vratnicu gdje je bio Hanley i lijepo pogodio loptu glavom, ali vratnica se ispriječila pogotku.