EP 2024, skupina C, 2. kolo, 20.06.2024, 15:00 h, München, Allianz Arena
Suci: Istvan Kovacs, Vasile Marinescu, Ovidiu Artene (Rumunjska)
Luka Jović 90'+5'
Srbija

Slovenija poput Hrvatske, u 95. minuti ostala bez pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 20.06.2024.

Slovenija nije uspjela upisati pobjedu protiv Srbije iako je imala sva tri boda na dlanu. Završilo je 1:1 nakon što je Srbija izjednačila u 95. minuti preko Luke Jovića...

Jon Gorenc Stanković
64'
7
Benjamin Verbič
76'
18
Žan Vipotnik
76'
23
David Brekalo
90'+1'

Mijat Gaćinović
46'
8
Luka Jović
64'
20
Sergej Milinković-Savić
64'
26
Veljko Birmančević
82'
19
Lazar Samardžić
82'
Trener
Dragan Stojković

Vrlo dinamičan i zanimljiv dvoboj odigrali su Slovenija i Srbija, a na kraju razloga za tugu imaju Slovenci koji su bili nadomak pobjede, ali u posljednjim trenucima susreta su primili pogodak.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izdržavala je Slovenija sve do 95. minuti, a onda nakon kornera Luka Jović šalje loptu u mrežu i poravnava na 1:1.

Srbija nije dobro otvorila utakmicu i u prvom dijelu Slovenija je bila opasna, imala bolje prilike, ali nije došla do pogotka.

Najbolju situaciju prvog dijela nije iskoristio Timi Max Elšnik u 38. minuti kada je odlično s loptom ušao u 16 metara i gađao u bliži kut, ali pogodio je vratnicu. Lopta je u nastavku akcije došla do Šeška, no on nije bio precizan.

Šeško je stvarao ogromne probleme Danskoj i dojam je da ga je obrana Srbije bolje iskontrolirala, ali negdje je ipak moralo procuriti i procurilo je tamo gdje su Srbi najmanje očekivali.

Dancima je zabio Erik Janža, lijevi bočni, a Srbima Žan Karničnik, desni bočni. Karničnik je iskoristio pogrešku Gačinovića i odigrao odličnu akciju s Elšnikom koji je vratio loptu u sredinu gdje dolazi Karničnik i pogađa za vodstvo.

Srbija je i prije i nakon gola nizala prilika, nekoliko dobrih situacija nije realizirao Aleksandar Mitrović, a uspješni nisu bili niti Ilić, Birmančević, Samardžić, Milinković-Savić...

Kada se već činilo da će Slovenija proslaviti pobjedu i vjerojatan prolaz u osminu finala, Ilić je ubacio iz kornera, a Jović iz gužve glavom poslao loptu u sam donji kut.