EP 2024, skupina C, 2. kolo, 20.06.2024, 18:00 h, Frankfurt
Suci: Artur Soares Dias, Paulo Soares, Pedro Ribeiro (Portugal)
Harry Kane 18'
Engleska

Engleska i dalje ne izgleda sjajno, Danska remijem zadržala neizvjesnost u skupini

Branimir Korać • četvrtak, 20.06.2024.

Danska i Engleska u drugom susretu skupine C Europskog prvenstva remizirale su 1:1. Završeno je bez pobjednika, a do pobjede su mogli i jedni i drugi...

Alexander Bah
57'
14
Mikkel Damsgaard
57'
20
Yussuf Poulsen
67'
15
Christian Norgaard
82'
11
Andreas Skov Olsen
82'
Conor Gallagher
54'
20
Jarrod Bowen
69'
21
Eberechi Eze
69'
19
Ollie Watkins
69'

Trener
Gareth Southgate

Očekivano zanimljiva i neizvjesna utakmica u Frankfurtu. Danci su potvrdili da imaju vrlo kvalitetnu i zanimljivu reprezentaciju, a Englezi su još jednom potvrdili da baš i nisu toliko moćni kao što oni misle da jesu.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danci su im stvarali dosta problema, bilo je dijelova meča u kojima je Engleska bila u poprilično podređenom položaju, a na kraju Danska je bila možda za nijansu bolja, ali rezultat je realan.

U biti prva prava prilika na susretu pretvorena je u pogodak. U 18. minuti neoprezni Kristiansen amaterski je izgubio loptu, uzeo ju je Walker i ušao u 16 metara, uz dosta sreće pronašao pred golom Harryja Kanea koji lakoćom zabija za 1:0.

Slično kao protiv Srbije, Engleska nakon gola ne radi pritisak i ne traži odvajanje već Danci preuzimaju inicijativu i pune kazneni prostor Engleske.

U 34. minuti došli su do poravnanja i to iznenadnim udarcem Mortena Hjulmanda s više od 25 metara, opalio je fantastično precizno, a lopta je od vratnice otišla u mrežu.

U drugom poluvremenu bilo je dosta nadmudrivanja, izmjene su malo spustile ritam igre, a najbolju priliku imali su Englezi.

U 56. minuti Phil Foden je opalio s 20 metara, Schmeichel nije mogao do lopte, a ona na njegovu sreću pogađa vratnicu.

Još jednu dobru priliku imao je sjajni napadač Aston Ville Ollie Watkins koji je u 72. minuti došao pred Schmeichela, ali nije ga uspio nadmudriti.

Ovim remijem sve ostaje otvoreno u skupini C i svi još mogu do prolaza. Engleska će u posljednjem kolu igrati protiv Srbije, a Danska protiv Slovenije. test

Kdor ne skače, ni Sloven'c

Iza nas je još jedan dan na Europskom prvenstvu u kojima su završile još dvije skupine. Priča dana definitivno je Slovenija koja je prvi...