EP 2024, skupina B, 2. kolo, 20.06.2024, 21:00 h, Gelsenkirchen, Arena AufSchalke
Suci: Slavko Vinčić, Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (Slovenija)

Branimir Korać • četvrtak, 20.06.2024.

Španjolska je upisala pobjedu u drugom kolu skupine B Europskog prvenstva u Njemačkoj, svladali su Italiju s 1:0, osigurala je prvu poziciju u skupini i potpuno su nadigrali nemoćne Talijane...

Ferran Torres
71'
15
Alex Baena
71'
26
Ayoze Perez
78'
21
Mikel Oyarzabal
78'
6
Mikel Merino
90'+4'
Andrea Cambiaso
46'
16
Bryan Cristante
46'
20
Mattia Zaccagni
64'
19
Mateo Retegui
64'

Trener
Luciano Spalletti

Vrlo dominantna Španjolska potpuno je zasluženo slavila protiv Italije. Talijani nisu imali nikakve šanse, jako su se mučili i pokušavali zadržati glavu iznad vode, međutim nisu izdržali.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gigi Donnarumma držao je Italiju na životu, Španjolska je stvorila niz prilika, a u konačnici pogodak za Furiju u biti je bio autogol.

Već u prvom poluvremenu Španjolska je stvorila niz prilika. Nico Williams bio je nezadrživ, uništavao je na lijevom boku Di Lorenza, ali lopta nije htjela u gol.

Drugo poluvrijeme bilo je još veća muka za Talijane. Španjolska je krenula fantastično i već u 52. minuti Cucurella je krasno asistirao Pedriju koji je bio u idealnoj poziciji i pucao je pokraj gola.

Bila je to najava pogotka, Italija nije izdržala pritisak.

U 55. minuti Williams je ubacio s lijeve strane, Morata je skrenuo loptu, u sredini je bio nesretni Calafiori koji koljenom šalje loptu u mrežu.

Tu Španjolska nije stala, nastavila je nizati prilike preko Morate, Yamala, Williams je pogodio gredu, u završnici je dva puta sam pred Donnarummom bio Ayoze Perez, no ostalo je 1:0.

Italija je pokušala nešto na silu napraviti u završnici, ali nije stvorila konkretnu priliku.

Potpuno zaslužena pobjeda Španjolske, Italija može biti sretna što nije još teže stradala. test