Copa America 2024, skupina A, 1. kolo, 21.06.2024, 02:00 h
Argentina
Argentina 2:0 Kanada

Argentina pobjedom otvorila Copa Americu, Kanadi dobar dojam

Branimir Korać • petak, 21.06.2024.

Susretom između Argentine i Kanade u Atlanti počela je Copa America. Argentina je slavila s 2:0, ali Kanađani su prilično namučili aktualne svjetske prvake...

Čvrsto, intenzivno, ravnopravno i neizvjesno bilo je na otvaranju Copa Americe. Argentina je igrala protiv Kanade koja je imala svoje prilike, ali za razliku od Argentine nije ih iskoristila.

Igraj na utakmice Copa Americe na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjeda Argentine je zaslužena, najvećim dijelom susreta bila je bolji protivnik iako je Kanada igrala hrabro i imala neke kvalitetne prilike preko Davida i Eustaquioa.

U prvom poluvremenu Argentina nije uspjela probiti Kanađane iako je bilo prilika.

Na početku drugog dijela Argentina se malo psihološki poigrala s Kanadom, na travnjak je izašla gotovo 20 minuta nakon što je označen kraj prvog dijela, ostavila je Kanađane da čekaju na travnjaku i očito je igrica uspjela.

Vrlo brzo nakon početka drugog dijela Argentina je povela, u 49. minuti mrežu je pogodio Julian Alvarez i doveo Argentinu u vodstvo.

Odluka je pala u 88. minuti kada Messi pronalazi Lautara Martineza koji je dovoljno miran i zabija za konačnih 2:0.

Argentina je tako krenula pobjedom, Kanada se borila, imala je i ona prilika, ali pobjedi svjetskih prvaka nema prigovora. test

I to je nogomet

Bijes i razočaranje izmjenjivali su se nakon pogotka Zaccagnija koji je Hrvatsku vjerojatno ostavio bez osmine finala Europskog prvenstva...