EP 2024, skupina E, 2. kolo, 21.06.2024, 15:00 h, Düsseldorf, Düsseldorf Arena
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Dan Cook (Engleska)
Roman Jaremčuk 80'
Ukrajina

Ukrajina se vratila u igru za prolaz, Slovaci ispustili prednost

Mihaela Bradovski • petak, 21.06.2024.

U drugom kolu skupine E Europskog prvenstva Ukrajina je slavila s 2:1 protiv Slovačke. Zaslužena pobjeda Ukrajinaca koji su potvrdili da su bolja momčad...

Laszlo Benes
60'
18
David Strelec
60'
4
Adam Obert
67'
7
Tomaš Suslov
67'
24
Leo Sauer
86'
Oleksandr Zubkov
67'
9
Roman Jaremčuk
67'
8
Ruslan Malinovski
85'
5
Serhij Sidorčuk
85'

Trener
Serhij Rebrov

Teško je Ukrajina mogla odigrati lošiju utakmicu od one na startu protiv Rumunjske. Tako je i bilo. Slovačka nije uspjela zadržati stečenu prednost, kada se Ukrajina razigrala, situacija je bila potpuno drugačija.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ukrajina je ušla dosta loše u utakmicu, nije dobro stajala na travnjaku, ali dobro je na golu krenuo Trubin koji je zamijenio u prvom susretu dekoncentriranog Lunina.

Trubin je obranio pokušaje Haraslina, Schranza i Hancka, ali u 17 minuti niti on nije mogao ništa.

Ubačena lopta iz auta došla je do Haraslina koji nabacuje na drugu vratnicu, tamo je Zinčenko prenizak u skoku i Schranz iz blizine zabija za 1:0.

Nakon poola sata igre probudila se i Ukrajina te počela sve više prijetiti. Imala je nekoliko jako dobrih situacija, a posebno blizu pogotku bila je u 34. minuti kada je Timčik pucao iskosa i pogodio vratnicu.

Početkom drugog dijela Ukrajina je stigla zasluženo do poravnanja. Potpuno je stabilizirala igru, izgledala je bolje i preko Šaparenka je došla do 1:1.

Dugo je trajala akcija Ukrajinaca, tražila se čista situacija i dočekao ju je Zinčenko koji je uočio samog Šaparenka koji puca s desetak metara i zabija.

Izgledala je Ukrajina bolje i u nastavku susreta, mirisalo je na novi pogodak, a on je stigao u 80. minuti. Šaparenko je sjajno pronašao Jaremčuka koji izvrsno prima loptu i šalje je pokraj vratara u mrežu.

Do kraja susreta pokušala se Slovačka vratiti, ali nije išlo i Ukrajina je zaslužila pobjedu. test