EP 2024, skupina D, 2. kolo, 21.06.2024, 18:00 h, Berlin, Olympiastadion
Suci: Umut Meler, Emre Eyisoy, Kerem Ersoy (Turska)
Marko Arnautović 78' (11m)
Austrija

Austrija slavi, Poljska niti s Lewandowskim nije izbjegla poraz

Mihaela Bradovski • petak, 21.06.2024.

Austrija je upisala pobjedu koja je možda vodi i u nokaut fazu. U izravnoj borbi za treće mjesto svladala je Poljsku s 3:1...

Jakub Moder
60'
7
Karol Swiderski
60'
9
Robert Lewandowski
60'
11
Kamil Grosicki
75'
26
Kacper Urbanski
87'
Patrick Wimmer
60'
4
Kevin Danso
60'
8
Alexander Prass
63'
11
Michael Gregoritsch
80'
18
Romano Schmid
80'
Trener
Ralf Rangnick

Austrija je potvrdila i pokazala da je bolja od Poljske i zasluženo je slavila s 3:1. Jako dobar nastup Austrijanaca koji su mogli i uvjerljivije slaviti.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poljaci ponovno nisu imali na raspolaganju od prve minute Roberta Lewandowskog, Lewa je ušao u drugom poluvremenu, ali nije imao utjecaj na igru.

Već u osmoj minuti Austrija je povela. Nakon ubačaja iz auta, lopta se odbila do Mwenea koji je ubacio s lijeve strane na prvu vratnicu gdje je Trauner pobjegao Dawidowiczu i glavom poslao loptu u gol.

Poljska se pokušavala vratiti, prijetila je preko Zalewskog, a u 30. minuti dolazi do gola. Lopta je ubačena za Bednareka koji puca u blok, lopta se odbija do Piateka koji s odvaja od čuvara i zabija za 1:1.

Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao, a u drugom poluvremenu Austrija je odigrala dosta bolje.

Imala je kontrolu, igrala je kvalitetno i bila je bliže pogotku do 67. minute kada je i povela.

Seiwald je dao loptu u sredinu, Arnautović krasno propušta loptu, ona dolazi do Baumgartnera koji lako zabija.

Novu priliku zapucao je Wimmer, a u 78. minuti dosuđen je kazneni udarac. Pobjegao je Sabitzer, ruši ga Szczesny, a turski sudac sudi penal. Precizan je bio Arnautović za konačnih 3:1.

Važna i zaslužena pobjeda za Austriju i veliko razočaranje za Poljsku i zbog igre i rezultata. test