Copa America 2024, skupina A, 1. kolo, 22.06.2024, 02:00 h
Peru 0:0 Čile
Čile

Čile i Peru na startu Copa Americe remizirali prvi puta nakon 20 godina

Mario Borko • subota, 22.06.2024.

Noćas je u Arlingtonu odigrana druga utakmica na ovogodišnjoj Copa Americi. Peru i Čile remizirali su bez golova u vrlo izjednačenom susretu kojeg, prije svega, nijedna reprezentacija nije htjela izgubiti...

Glavni fokus ljubiteljima nogometa već više od tjedan dana je Euru u Njemačkoj, a njemu se sada pridružila i Copa America koja se održava u Sjedinjenim Američkim Državama. Drugog dana turnira odigrana je druga utakmica skupine A, a ogled Perua i Čilea završio je 0:0.

Igraj na Copa Americu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Obje reprezentacije u susret su ušle vrlo oprezno, a prvu pravu priliku imali su Čileanci preko Alexisa Sancheza u 16. minuti. Igrač Intera odličnom kretnjom stvorio si je poziciju za udarac, ali pucao je preko gola. I drugu priliku imao je Čile u 25. minuti, ali je pokušaj Mauricia Isle, iz vrlo dobre pozicije, blokiran.

Tik pred odmor zaprijetio je i Peru, ali Claudio Bravo je bez većih problema obranio udarac Miguela Arauja. Ni u drugom dijelu nismo vidjeli neke izglednije prilike, a malo je opasniji bio Čile. Gianluca Lapadula imao je najbolju priliku za Peruance nakon udarca iz kuta, Claudio Bravo nije najbolje reagirao na njegov pokušaj, ali Paolo Guerrero malo je zakasnio da bi odbijanac ugurao u mrežu.

Ostalo je 0:0, podjela bodova na startu turnira i prvi remi ovih dviju reprezentacija nakon više od 20 godina. Prijateljski ogled u travnju 2004. završio je 1:1, a Čile je nakon toga ostvario 14, a Peru samo četiri pobjede.

U istoj skupini Argentina je u prvom kolu nadigrala Kanadu tako da drži prvo mjesto s tri boda. U četvrtfinale proći će samo dvije najbolje momčadi u grupi. Peru, koji sada pet utakmica ne zna za poraz, u drugom kolu igra protiv Kanađana, a Čile će prvu pobjedu na turniru tražiti protiv branitelja naslova. test