EP 2024, skupina F, 2. kolo, 22.06.2024, 15:00 h, Volksparkstadion, Hamburg
Suci: Daniel Siebert, Jan Seidel, Rafael Foltyn (Njemačka); 4. sudac: Irfan Peljto (BiH)

Petar Jenjić • subota, 22.06.2024.

U susretu drugog kola Europskog prvenstva između Gruzije i Češke nije bilo pobjednika. Utakmica u Hamburgu, u sklopu drugog kola skupine F, završila je 1:1...

Luka Ločošvili
62'
10
Giorgi Čakvetadze
62'
23
Saba Lobžanidze
82'
15
Giorgi Gvelesiani
82'
11
Giorgi Kvilitaia
88'
Matej Jurasek
55'
20
Ondrej Lingr
55'
13
Mojmir Chytil
68'
7
Antonin Barak
81'
8
Petr Ševčik
82'
Trener
Ivan Hašek

Odigrana je prva utakmica drugog kola skupine F Europskog prvenstva, između reprezentacija koje su u prvim utakmicama upisale poraz. U Hamburgu su snage odmjerile Gruzija i Češka, a iako su i jednima i drugima bile potrebnije pobjede, dvoboj je završio remijem, 1:1.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odmah u trećoj minuti dvije sjajne šanse Češke, ali obje je obranio gruzijski vratar. Prvo je pucao Adam Hložek, a zatim i škaricama Ladislav Krejči, no Giorgi Mamardašvili u obje situacije bio je na pravom mjestu i otklonio je opasnost. Već u sljedećem napadu nova šansa za Čehe i nova obrana vratara Valencije.

Češka je u 22. minuti nakratko povela preko Adama Hložeka, ali je češki nogometaš loptu u mrežu pogurao rukom. Pogodak je poništen nakon VAR pregleda. Isti igrač okušao je udarac sedam minuta kasnije, no Mamardašvili definitivno je bio prvo ime Gruzije tijekom tog perioda.

U sljedećem periodu nije bilo šansi, sve do sudačke nadoknade. Tada je sjajnu obranu imao Jindrych Stanek koji je skinuo šut Gurama Kašije sa sedam metara. Nakon što je bio koban za svoju reprezentaciju protiv Portugala, Robin Hranač danas je ponovno bio u prvom planu jer je igrao rukom, nešto prije spomenutog šuta gruzijskog nogometaša.

Nakon pregleda VAR snimke sudac je dosudio najstrožu kaznu, a siguran je s 11 metara bio Georges Mikautadze. Nakon toga su Česi imali još jednu odličnu šansu, pucao je Patrik Schick, ali Mamardašvili je došao do svoje čak osme obrane u prvom poluvremenu.

Odlično odigrana kontra Gruzije u 57. minuti, ali Anzor Mekvabišvili je pucao malo kraj gola s 15 metara. Dvije minute kasnije Češka zasluženo dolazi do izjednačenja. Ondrej Lingr je pucao glavom i pogodio stativu, lopta se odbila do Schicka koji je lako skrenuo u mrežu iz blizine.

Upravo je strijelac izjednačujućeg pogotka morao napustiti igru u 68. minuti zbog ozljede. Mamardašvili je došao do desete obrane na utakmici u 78. minuti kada je pucao Lingr. Nakon toga nije bilo ozbiljnijih šansi na obje strane sve do zadnjeg napada na susretu, Bila je to kontra Gruzije, ali Saba Lobžanidze je pucao preko gola. test