EP 2024, skupina F, 2. kolo, 22.06.2024, 18:00 h, BVB Stadion, Dortmund
Suci: Felix Zwayer, Stefan Lupp, Marco Achmüller (Njemačka); 4. sudac: Jesús Gil Manzano (Španjolska)
Portugal

Portugalci odradili odličan posao i uz malu tursku pomoć uzeli puni plijen!

Petar Jenjić • subota, 22.06.2024.

Nogometaši Portugala upisali su pobjedu u susretu drugog kola Europskog prvenstva. U utakmici odigranoj u Dortmundu bili su bolji od Turske s 3:0...

Yusuf Yazici
46'
16
Ismail Yüksek
59'
19
Kenan Yildiz
59'
8
Arda Güler
70'
3
Merih Demiral
76'
Ruben Neves
46'
25
Pedro Neto
46'
2
Nelson Semedo
68'
24
Antonio Silva
83'
15
Joao Neves
88'
Trener
Roberto Martinez

Druga utakmica drugog kola skupine F Europskog prvenstva odigrana je u Dortmundu gdje su se sastali Turska i Portugal. Do lagodne pobjede i maksimalnog učinka stigli su Portugalci koji su slavili rezultatom 3:0.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Portugalci su danas pokazali kvalitetu više i iskoristili ponuđeno protiv Turaka koji nisu replicirali dvoboj prvog kola protiv Gruzije. Kada se na to nadoveže i nesretan autogol, pobjeda protivnika nije dolazila u pitanje.

Osim voleja Cristiana Ronalda koji je lako u drugoj minuti obranio turski vratar, nismo vidjeli konkretnije šanse na obje strane terena. I jedni i drugi igrali su vrlo čvrsto, obrane su bile na razini, a osim pojedinih grešaka u dodavanju, nije bilo velikih uzbuđenja.

Sve do 21. minute. Tada je Rafael Leao ostavio loptu za Nuna Mendesa na lijevoj strani, on je poslao oštro kroz kazneni prostor, Orkun Kökcü je skrenuo loptu samo do Bernarda Silve koji je udarcem isprve matirao protivničkog vratara.

Šest minuta kasnije Portugal je podebljao prednost. Joao Cancelo nije se razumio s Cristianom Ronaldom i proigrao je samo protivničkog igrača, Samet Akaydin. On je zatim išao vratiti loptu svom vrataru koji je istovremeno izlazio na nju. Nije bilo spasa, lopta je bila prejaka i prešla je preko gol linije.

Dvije minute kasnije najbolja šansa za Tursku, Kerem Aktürkoglu napravio je odličan prodor i pucao iskosa sa sedam metara, ali obranio je Diogo Costa te odbio u korner. Još jednom morao je reagirati portugalski vratar, u 40. minuti zbog udarca Orkun Kökcüa, ali nije bio preopasan pokušaj.

Portugal je potvrdio pobjedu u 56. minuti susreta, odlično proigravanje za Cristiana Ronalda koji je izašao pred protivničkog vratara, nesebično ostavio loptu za Bruna Fernandesa koji je lako skrenuo loptu u praznu mrežu. Ronaldu je to bila sedma asistencija na Europskim prvenstvima, nitko nema više.

Nakon toga igra se nekako primirila. I Turska i Portugal pokušavali su prema naprijed, ali ostajali su nekonkretni. Još možemo izdvojiti da smo imali četiri utrčavanja navijača na teren tijekom susreta. test