Ekvadorova zvijezda ranim isključenjem otvorila Venezueli put prema pobjedi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.06.2024.

Noćas su na Copa Americi odigrana dva susreta. Meksiko je očekivano slavio protiv Jamajke, a Venezuela je iznenadila Ekvador...

Zanimljiv noćašnji program na Copa Americi okončan je pobjedama Meksika i Venezuele. Tragičar večeri bio je ekvadorski napadač Enner Valencia koji je isključen već u 22. minuti što je pomoglo Venezueli da dođe do iznenađenja.

Igraj na utakmice Copa Americe na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ekvador je bio favorit uoči ovog dvoboja, ali u 22. minuti Valencia je vrlo neoprezno i ružno startao na braniča Venezuele u njegovom kaznenom prostoru te je nakon VAR provjere zasluženo isključen.

Iako je igrao s igračem manje, Ekvador je poveo u 40. minuti golom Jeremyja Sarmienta, ali ipak nije izdržao.

U drugom dijelu Venezuela je uspjela doći do preokreta i to zahvaljujući dvojcu koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena. Prvo je Jhonder Cadiz zabio za poravnanje u 64. minuti, a deset minuta kasnije Eduard Bello pogađa za preokret.

Venezuela je tako došla do tri velika boda koji joj puno znače u borbi za prolazak u četvrtfinale.

U istoj skupini noćas su igrali i Meksiko i Jamajka, a Meksikanci su se dosta namučili da dođu do 1:0 pobjede.

Osigurao ju je Gerardo Arteaga pogotkom u 69. minuti susreta.

U sljedećem kolu sastaju se noćašnji pobjednici Venezuela i Meksiko, a Ekvador i Jamajka već sada su pod pritiskom i morat će do pobjede u međusobnom dvoboju. test