Espanyol nadoknadio zaostatak iz prve utakmice i vratio se u LaLigu

Mario Borko • nedjelja, 23.06.2024.

Završeno je doigravanje za ulazak u LaLigu, a razloga za slavlje imaju navijači Espanyola. Katalonci su nadoknadili zaostatak od 1:0 iz prve utakmice protiv Real Ovieda i nakon godine izbivanja vraćaju se među elitu...

Ipak ništa od bajkovitog povratka Real Ovieda u LaLigu nakon 23 godine izbivanja. Klub u kojem su svoj trag ostavili Robert Prosinečki, Nikola Jerkan, Janko Janković i Nenad Gračan nije uspio obraniti vodstvo od 1:0 iz prve utakmice. Espanyol je kod kuće slavio s 2:0 i ekspresno se vratio u najviši rang.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Heroj kluba iz Barcelone bio je kapetan Javi Puado koji je zabio oba gola. Kobnim su se za Oviedo pokazali posljednji trenuci prvog poluvremena. Puado je u 44. zabio nakon ubačaja iz kuta, a u drugoj minuti sučevog dodatka povećao je vodstvo nakon sjajne momčadske akcije.

Pere Milla sjajno se ubacio iz drugog plana i poslužio kapetana koji je mirno pogodio. U nastavku gosti su imali inicijativu, ali nisu uspjeli stvoriti neke veće prigode. Joan Garcia imao je samo dvije obrane i Espanyol slavi povratak u LaLigu.

Katalonci su nakon 42 kola završili četvrti, a u polufinalu su izbacili Sporting Gijón. Oviedo je bio šesti, a do finala je stigao preko Eibara. Pitanje kada će mali klub sa sjeverozapada Španjolske opet doći u ovakvu situaciju, a Espanyol će se za novu sezonu morati dobrano pojačati kako bi konkurentan. test