EP 2024, skupina A, 3. kolo, 23.06.2024, 21:00 h, Stuttgart, Stuttgart Arena
Suci: Facundo Tello, Gabriel Chade, Ezequiel Brailovsky (Argentina)
Škotska
0:1(0:0) Mađarska
Kevin Csoboth 90'+10'
Mađarska

Mađarska golom u 100. minuti izbacila Škote i Hrvatskoj izbila jednu kalkulaciju

Branimir Korać • nedjelja, 23.06.2024.

Mađarska i Škotska igrale su susret na sve ili ništa, a okončane je pobjedom Mađarske 1:0. Pobjednički pogodak pao je u desetoj minuti sudačke nadoknade, a susret je obilježila i teška ozljeda Barnabasa Varge...

Stuart Armstrong
76'
9
Lawrence Shankland
76'
11
Ryan Christie
83'
23
Kenny McLean
83'
18
Lewis Morgan
89'
Adam Nagy
61'
9
Martin Adam
75'
4
Attila Szalai
75'
23
Kevin Csoboth
86'
18
Zsolt Nagy
86'
Trener
Marco Rossi

Nije bilo nikakvih kalkulacija, znali su i Mađari i Škoti da im za prolaz igra samo i jedino pobjeda. Međutim uz očekivanu nervozu, pokazali su i jedni i drugi sve svoje limite, a na kraju je Mađarska za nijansu bila bolja i uzela pobjedu.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret kao susret bio je dosta nekvalitetan, s vrlo malo prilika, a tek u samoj završnici se razbuktao kada su i jedni i drugi u sudačkoj nadoknadi krenuli na sve ili ništa svjesni kako im 0:0 ništa ne znači.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo skromno, s tek nekoliko pokušaja Mađara, dok s druge strane Škota nije bilo nigdje.

Prvi udarac prema golu Škoti su imali u 53. minuti kada je Che Adams pucao vrlo neprecizno.

Sredinom drugog dijela dogodio se težak sudac Angusa Gunna i Barnabasa Varge, tu je teško stradao mađarski napadač koji je na nosilima iznesen s travnjaka nakon što je izgubio svijest te mu je dugo ukazivana pomoć.

Škoti su u 79. minuti tražili kazneni udarac nakon pada McTominaya u 16 metara, ali nije bilo elemenata za takvo što.

U 90. minuti prvi ozbiljan pokušaj, Schafer je ušao u 16 metara i gađao u bliži kut, ali Gunn je obranio.,

Ubrzo je zaprijetio i Szoboszlai, Gunn i to brani, a u 92. minuti Csoboth je pucao iskosa, ali pogodio vratnicu.

Krenuli su i Škoti, Hanley je u 98. minuti imao dobru priliku, no Gulacsi je napokon dobio malo posla, a u 100. minuti pogodak Mađara. Sijevnula je kontra, Sallai se sjurio prema golu, dao povratnu za Csobotha koji zabija za 1:0.

Bio je to ujedno i posljednji pokušaj na susretu i poruka Hrvatskoj, protiv Italije igra samo pobjeda. test