Amerikanci i Urugvajci opravdali ulogu favorita na početku puta na Copa Americi

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 24.06.2024.

Odigrani su susreti prvog kola skupine C Copa Americe, a SAD i Urugvaj potvrdili su status favorita skupine zasluženim pobjedama. Amerikanci su svladali Boliviju. a Urugvaj je bio bolji od Paname...

Kao što se i očekivalo, SAD i Urugvaj potvrdili su se prejakim protivnicima za Boliviju i Panamu te su upisali očekivanu pobjedu.

Igraj na utakmice Copa Americe na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I jedni i drugi dosta rano su poveli, ali Urugvajcima je ipak trebalo dosta vremena da se potpuno odvoje i osiguraju sva tri boda.

SAD je poveo već u trećoj minuti krasnim pogotkom Christiana Pulišića koji je odlično pogodio izvana, kirurški precizan udarac završio je pod gredom, a lopta je imala takav luk da vratar Guillermo Vizcarra nije imao šanse.

U završnici prvog poluvremena stigao je i drugi pogodak za SAD, ovaj put Pulišić je bio asistent, a zabio je Folarin Balogun.

U drugi dio Bolivija je ušla s tri promjene, ali ništa se nije promijenilo u samoj igri, SAD je i dalje dominirao, stvarao prilike, jedina je razlika u tome da nije zabio.

Urugvaj je nastavio pobjednički niz protiv Paname koju je svladao s 3:1. Panama se nadala kako će promijeniti međusobni omjer i napokon uzeti bodove uglednom protivniku, ali Urugvaj je opet bio bolji i zasluženo je slavio.

Dosta rano je poveo, već u 16. minuti Maximiliano Araujo je načeo mrežu Paname i olakšao posao Urugvaju.

Do kraja prvog dijela imao je Urugvaj još dobrih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu Panama je odmah opasno zaprijetila preko Pume, nije izjednačila, a u završnici susreta Urugvaj je riješio pitanje pobjednika. Prvo je Darwin Nunez povisio na 2:0, a zatim je treći gol postigao Matias Vina. Panama je uspjela samo smanjiti na konačnih 3:1 golom Michaela Murilla u 95. minuti. test