Suci: Ivan Kružliak, Branislav Hancko, Jan Pozor (Slovačka)
Marcel Sabitzer 80'
Austrija

Briljantni Austrijanci pobjedom završavaju na vrhu skupine!

Petar Jenjić • utorak, 25.06.2024.

U susretu trećeg kola Europskog prvenstva reprezentacija Austrije upisala je pobjedu protiv Nizozemske i s poklapanjem rezultata druge utakmice osvojila prvo mjesto u skupini D...

Xavi Simons
35'
15
Micky Van de Ven
66'
8
Georginio Wijnaldum
66'
9
Wout Weghorst
71'

Leopold Querfeld
62'
19
Christoph Baumgartner
62'
20
Konrad Laimer
62'
11
Michael Gregoritsch
78'
24
Andreas Weimann
90'+1'
Trener
Ralf Rangnick

Sjajna, zaista sjajna utakmica odigrana je u Berlinu gdje su snage odmjerili Nizozemska i Austrija. Pregršt prilika, pet golova i na kraju ipak zaslužena pobjeda Austrijanaca koji se zaista promeću u jednog od najugodnijih iznenađenja, ako uzmemo u obzir njenu povijest na velikim natjecanjima.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Austrija je danas slavila rezultatom 3:2 i s obzirom na remi između Francuske i Poljske, osvojila prvo mjesto skupini. Sjajan rezultat reprezentacije koja je i u porazu protiv Francuske ostavila vrlo dobar dojam.

Igrala se šesta minuta susreta kada je Alexander Prass svojim već trećim ubačajem tražio suigrača u kaznenom prostoru, ali loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Donyell Malen. Tako smo vidjeli još jedan autogol na ovom Europskom prvenstvu. Nesretnom Malenu to je bio je prvi autogol u profesionalnoj karijeri.

U 23. minuti isti je igrač imao veliku šansu za iskupljenje, gađao je u suprotni kut austrijskog gola, no lopta je otišla malo kraj stative. Joey Veerman odigrao je jako loše i izašao je iz igre već u 34. minuti. U to vrijeme dobro je opalio Florian Grillitsch iz voleja, no lako je obranio Bart Verbruggen.

Nizozemski vratar bio je i u 37. minuti na mukama jer je obranio udarac Marcela Sabitzera. Do kraja poluvremena velika se šansa izdvaja sa strane Nizozemaca. Memphis Depay je pucao glavom, ali pogodio je vratnicu.

Puno bolji ulazak Oranja u drugo poluvrijeme i pogodak odmah nakon nešto više od minute igre. Kobna je bila izgubljena lopta Austrijanaca na vlastitoj polovici, Depay je proigrao Simonsa, on je odigrao za Codyja Gakpa koji je izbacio austrijskog nogometaša iz ravnoteže i pogodio suprotni kut udarcem malo unutar kaznenog prostora.

Nakon nešto manje od sat vremena igre Austrija se vratila u prednost, a do svog prvijenca u 13. nastupu za reprezentaciju stigao je Romano Schmid koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon proigravanja Floriana Grillitscha.

Memphis Depay vratio je Nizozemsku u egal u 75. minuti susreta, krasno je primio loptu i pogodio suprotni kut. Prvotno je bilo dosuđeno igranje rukom, ali nakon kratkog pregleda snimke bilo je jasno da toga nije ni bilo. Otegnula se provjera, ali je pogodak na kraju potvrđen.

Austrija je i na ovo imala odgovor koji je stigao gotovo pa u sljedećem pravom napadu. Marcel Sabitzer izbjegao je zaleđe i krasno iskosa pogodio pod gredu u suprotni kut. Do kraja se rezultat više nije promijenio. test