EP 2024, skupina D, 3. kolo, 25.06.2024, 18:00 h, Dortmund
Suci: Marco Guida, Filippo Melli, Giorgio Peretti (Italija)
Robert Lewandowski 79' (11m)
Poljska

Kiks Francuza protiv otpisane Poljske i pad na drugo mjesto

Branimir Korać • utorak, 25.06.2024.

Francuska nije ostvarila ono što je željela, završila je na drugom mjestu u skupini. U posljednjem kolu odigrala je samo 1:1 protiv Poljske koja nije mogla do napredovati s posljednjeg mjesta...

Eduardo Camavinga
61'
9
Olivier Giroud
61'
7
Antoine Griezmann
61'
19
Youssouf Fofana
81'
12
Randal Kolo Muani
86'
Karol Swiderski
68'
25
Michal Skoras
68'

Trener
Michal Probierz

Francuska je upisala veliki kiks i za kaznu ide u gornji dio ždrijeba gdje se nalaze i Španjolska i Njemačka i Portugal, imat će paklen put u nokaut fazi. Da se sve upotpuni može se poklopiti da im protivnik u osmini finala bude Belgija.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imali su sjajnu priliku upisati pobjedu i završiti u donjem dijelu ždrijeba, igrali su protiv Poljske koja je bila bez šanse za prolaz, ali na vratima Poljske briljirao je Skorupski, ali su i napadači Francuske bili neprecizni.

Nakon prvih desetak minuta Francuzi su počeli ozbiljnije prijetiti, međutim vratar Poljske je danas imao svoj dan. U 19. minuti sjajnu priliku imao je Dembele koji je ušao u 16 metara i nakon dodavanja Kantea pucao u Skorupskog.

Poljaci su zaprijetili u 34. minuti kada je Lewandowski bio u sjajnoj poziciji i pucao posve sam glavom iz sredine, ali pokraj gola.

U završnici prvog dijela Mbappe je prijetio, ali niti on nije nadmudrio Skorupskog.

Vrlo brzo u drugom dijelu Francuska je povela, Dembele se sjurio u 16 metara, tamo ga ruši Kiwior i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je Mbappe i pogodio za 1:0.

Francuzi su bili bolji, ali nisu mogli do drugog gola. KIada nisu oni, došli su Poljaci. U 76. minuti Upamecano ruši Swiderskog, dosuđen je kazneni udarac koji Lewandowski iz ponovljenog pokušaja pretvara u pogodak.

Do kraja susreta Francuzi su tražili pogodak, pokušavali su doći do gola, ali nisu uspjeli i ostalo je 1:1. test

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...