Argentina izborila četvrtfinale Copa Americe, pobjeda Kanađana

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.06.2024.

Noćas su odigrana prva dva susreta drugog kola Copa Americe i imamo već prvog sudionika četvrtfinala. Argentina je i prije posljednjeg kola osigurala nastup među osam najboljih...

Argentina i Kanada noćas su upisale pobjedu na Copa Americi i to i jedni i drugi s tijesnih 1:0. Argentinci su slavili protiv Čilea, a Kanađani protiv Perua.

Igraj na utakmice Copa Americe na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Argentina je potpuno dominirala protiv Čilea koji je vrlo rijetko prijetio. Čileanci su se uglavnom branili i teško su uopće dolazili do prilike da zaprijete.

S druge strane Argentina je dominirala, stvarala prilike, ali sve dio 88. minute se mučila i nije mogla do gola.

Onda je stigla odluka, Lautaro Martinez došao je do lopte u 16 metara i zabio za pobjedu.

Koliko je Argentina dominirala susretom, najbolje pokazuje broj udaraca na gol koji je bio u njenu korist 22:3.

Pobjedu identičnim rezultatom upisala je Kanada protiv Perua. Kanađani nisu oduševili, ali su ipak uspjeli izvući bodove.

U 59. minuti Peru je ostao bez isključenog Miguela Arauja, ali unatoč igraču više, Kanada nije uspjela izdominirati.

No uspjela je doći do pogotka vrijednog tri boda, strijelac je bio Jonathan David u 74. minuti.

U posljednjem kolu Kanada i Čile međusobno se sastaju u borbi za drugo mjesto, a Peru do prolaza može samo pobjedom protiv Argentine i to uvjerljivijom nego Čilea protiv Kanade. test