EP 2024, skupina F, 3. kolo, 26.06.2024, 21:00 h, Volksparkstadion, Hamburg
Suci: István Kovács, Vasile Marinescu, Ovidiu Artene (Rumunjska); 4. sudac: Espen Eskås (Norveška)

Branimir Korać • srijeda, 26.06.2024.

Turska je upisala pobjedu protiv Češke i kao drugoplasirana prolazi u osminu finala. Susret je začinio dosta lošim suđenjem Istvan Kovacs...

Matej Kovar
55'
11
Jan Kuchta
55'
19
Tomaš Chory
55'
20
Ondrej Lingr
75'
26
Matej Jurasek
81'
Kaan Ayhan
46'
5
Okay Yokuslu
63'
9
Cenk Tosun
76'
7
Kerem Aktürkoglu
76'
6
Orkun Kökcü
86'
Trener
Vincenzo Montella

Prava drama odvijala se u Hamburgu gdje su se susreli Češka i Turska. Česima je trebala isključivo pobjeda za prolazak u osminu finala, Tursku je zadovoljavao i remi, a drami je pomogao i danas vrlo loši rumunjski sudac Istvan Kovacs kojeg smo navikli gledati u puno boljim izdanjima.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka je bilo jasno da će to biti vrlo intenzivan i borben dvoboj, a Kovacs ga je začinio već u 20. minuti. Dojam je da je prestrogo dodijelio drugi žuti karton Antoninu Baraku koji je izbio loptu i prirodnom kretnjom nagazio stopalo turskog igrača, potpuno nenamjerno i bez opasne igre.

Nakon toga na travnjaku ništa više nije bilo isto, bilo je dosta nervoze, Česi su morali uložiti s igračem manje dvostruki napor da bi ostali u igri za prolaz do samog kraja.

U završnici prvog dijela imala je Češka veliku priliku za vodstvo kada se Jurasek sjurio prema turskom golu, ali nije uspio svladati Merta Gunoka.

U drugi dio bolje su ušli Turci i vrlo brzo su stigli do vodstva.

Kenan Yildiz je pucao, Stanek je obranio taj udarac, ali u nastavku akcije Hakan Calhanoglu zabija za 1:0.

Kod obranjenog pokušaja Yildiza ozlijedio se Stanek kojeg je zamijenio Matej Kovar.

Iako brojčano oslabljeni, Česi su se nastavili boriti i došli su do poravnanja u 66. minuti. Chory je u skoku dovoljno omeo Gunoka, njemu ispada lopta i dolazi do Součeka koji je zakucava u mrežu.

Uslijedili su do kraja susreta pokušaji Češke, ali nije uspjela kreirati konkretniju priliku. Opasniji su bili Turci i jedna od kontri im se isplatila. U 94. minuti Cenk Tosun zabija za 2:1.

Nakon susreta došlo je do naguravanja na travnjaku, a Kovacs je nastavio pokazivati kartone i jednima i drugima te samo potvrdio kako mu je utakmica jako rano izmaknula iz ruku. test