Panama se vratila u igru, Amerikanci u problemima

Branimir Korać • petak, 28.06.2024.

Odigrani su susreti drugog kola Copa Americe u skupini C gdje je Panama upisala pobjedu protiv domaćina SAD-a i ostala u igri za prolaz dok je Urugvaj učvrstio prvo mjesto i drugom pobjedom...

Panama i Bolivija bile su u situaciji da moraju po pobjedu u drugom kolu nakon startnih poraza, ali dok je Panama upisala vrijedna tri boda protiv SAD-a, Bolivija je uvjerljivo poražena od Urugvaja.

Igraj na utakmice Copa Americe na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Panama i SAD-a očekivano su odigrali neizvjesnu i intenzivnu utakmicu koja se okrenula na stranu Panamaca od 18. minute. Tada je Timothy Weah bez lopte udario panamskog igrača i zaradio zasluženo isključenje.

Uspjeli su Amerikanci ubrzo povesti s igračem manje golom Folarina Baloguna, ali Panama je do odlaska na odmor preko Cesara Blackmana izjednačila.

U drugom dijelu Panama je tražila preokret i do njega došla u 83. minuti kada je Jose Fajardo zabio za 2:1. Pet minuta kasnije Adalberto Carrasquilla zaradio je isključenje i reprezentacije su brojčano izjednačene, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom susretu Urugvaj je imao vrlo lagan posao protiv skromne Bolivije koju je nadigrao s čak 5:0.

U prvom dijelu Urugvajci su došli do dva pogotka preko Pellistrija i Nuneza, a u posljednjih 15 minuta susreta Araujo, Valverde i Bentancur postavili su konačnih 5:0.

U posljednjem kolu Panama igra protiv Bolivije, a SAD ima tešku utakmicu protiv Urugvaja. test

I to je nogomet

Bijes i razočaranje izmjenjivali su se nakon pogotka Zaccagnija koji je Hrvatsku vjerojatno ostavio bez osmine finala Europskog prvenstva...