Jamajčanin istrčao najbržih 100 metara ove sezone

HINA, Petar Jenjić • subota, 29.06.2024.

Najbrže vrijeme ove sezone na 100 metara istrčao je Kishane Thompson koji je u olimpijskim kvalifikacijama na Jamajci slavio s vremenom od 9,77 sekundi...

Jamajčanin Kishane Thompson istrčao je najbrže vrijeme sezone 9,77 sekundi za pobjedu u muškoj utrci na 100 metara na olimpijskim kvalifikacijama na Jamajci u petak, postavši ukupno deveti najbrži čovjek u povijesti.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dvostruki finalist Svjetskog prvenstva Oblique Seville bio je drugi s 9,82, dok je osvajač svjetske dvoranske brončane medalje na 60 metara, Ackeem Blake, završio treći s 9,92.

Thompson, koji je u svojoj tek drugoj sezoni kao profesionalac, nije se uopće utrkivao ove sezone prije prvenstva Jamajke i rekao je kako vjeruje da može ići brže.

"Trener mi je rekao da trčim samo prvih 60 metara, ništa više, nakon toga da se isključim", rekao je.

"Da sam bio drugi ili treći, ušao bih u tim. Cilj nije bio ništa dokazati večeras, samo trčati 70 ili 60 metara i vidjeti gdje sam", dodao je Thompson, sada četvrti najbrži Jamajčanin - iza Usaina Bolta, Yohana Blakea i Asafe Powellatest