EP 2024., nokaut faza, Osmina finala, 29.06.2024, 18:00 h, Berlin, Olympiastadion
Suci: Szymon Marciniak, Tomasz Listkiewicz, Adam Kupsik (Poljska)

Mihaela Bradovski • subota, 29.06.2024.

Švicarska je odigrala vrlo dobru utakmicu u osmini finala Europskog prvenstva i potpuno zasluženo je slavila s 2:0 i igrat će među osam najboljih.

Steven Zuber
71'
2
Leonidas Stergiou
71'
16
Vincent Sierro
77'
18
Kwadwo Duah
77'
11
Renato Steffen
90'+2'
Mattia Zaccagni
46'
19
Mateo Retegui
64'
24
Andrea Cambiaso
75'
10
Lorenzo Pellegrini
75'
7
Davide Frattesi
86'
Trener
Luciano Spalletti

Švicarska je prvi sudionik četvrtfinala Europskog prvenstva nakon što je u osmini finala nadigrala Italiju i potpuno zasluženo izborila prolaz. Italija je razočarala, nešto je odigrala nakon što je primila drugi pogodak, ali sve je to bilo tanko.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka susreta Švicarska je bila bolja, aktivnija, konkretnija, Italija je pokazala vrlo malo i nije stvorila posebne prijetnje prema vratima Sommera.

Švicarska je imala inicijativu i izgledala bolje, ali pravu veliku priliku stvorila je tek u 24. minuti. Tada je talijanska obrana zaspala, pobjegao je Embolo i došao pred Donnarummu koji ovaj put spašava Italiju.

Prvi put Talijani su zaprijetili preko Chiese koji je dvije minute kasnije lijepo stvorio prostor za udarac, pucao je, ali Akanji je bio na pravom mjestu i ispred Sommera odbio loptu u korner.

U 37. minuti Švicarska je povela. Vargas je sjajno proigrao Freulera, talijanska obrana ga uopće nije ispratila i Freuler prima loptu i nesmetano puca s desetak metara te zabija za vodstvo.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Rieder je pucao iz slobodnog udarca iskosa, Donnarumma je uspio loptu odbiti u vratnicu, ona se od nje odbija u talijanskog vratara i odlazi u korner.

Odmah na startu drugog dijela Švicarska dolazi do 2:0. Vargas je krasno iskosa pogodio suprotni gornji kut, Donnarumma je probao dohvatiti loptu, ali nije uspio i Italija je doživjela novi šok.

Malo je nedostajalo da Schär vrati Italiju u utakmicu kada je nespretno glavom skrenuo loptu u svoju vratnicu.

Italija je i u nastavku susreta bila dosta jalova i samo jednom je opasno zaprijetila, a i pitanje je bi li pogodak bio priznat. Zaccagni je proigrao Scamaccu koji iz blizine pogađa vratnicu, ali mirisalo je na zaleđe.

Do kraja susreta Švicarska je mirno privela dvoboj kraju i zasluženo izborila četvrtfinale. test

Kdor ne skače, ni Sloven'c

Iza nas je još jedan dan na Europskom prvenstvu u kojima su završile još dvije skupine. Priča dana definitivno je Slovenija koja je prvi...