Lautaro vodio Argentinu do nove pobjede, ispali Čile i Peru

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.06.2024.

Odigrani su susreti trećeg kola skupine A Copa Americe i poznati su sudionici četvrtfinala iz ove skupine. Argentina prolazi kao prvoplasirana, a uz nju ide i Kanada...

Dobili smo i konačan rasplet skupine A Copa Americe. Argentina je završila na vrhu skupine s maksimalnih devet bodova i bez primljenog gola, Kanada uz nju prolazi dalje, a otpali su Čile i Peru, zasluženo, u tri utakmice nisu došli niti do jednog pogotka.

Igraj na utakmice Copa Americe na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Argentina je odmarala Lionela Messija u susretu protiv Perua, nije ga koristila i svejedno je upisala pobjedu.

Za nju je zaslužan Lautaro Martinez koji je postigao oba pogotka, prvi u 47. minuti, a drugi u 86. Treba napomenuti kako su Argentinci u 72. minuti imali i kazneni udarac, ali Leandro Paredes pogodio je vratnicu.

Peru tako ostaje na dnu skupine sa samo jednim osvojenim bodom.

Vrlo razočaravajuć nastup imao je Čile koji je skupio tek dva boda, upisao je 1:0 poraz od Argentine te remizirao 0:0 s Kanadom i Peruom.

Protiv Kanade je od 27. minute igrao s igračem, manje zbog isključenja Gabriela Suaza i nije uspio napraviti doći do pobjede koja mu je bila neophodna za prolaz. test