Mili Poljičak osvojio naslov na turniru u Tunisu!

Petar Jenjić • nedjelja, 30.06.2024.

Mili Poljičak osvojio je naslov na ITF turniru u Monastiru. U finalu je u dva seta bio bolji od švicarskog tenisača Patricka Schoena...

Hrvatski tenisač Mili Poljičak osvojio je naslov na ITF turniru koji se ovog tjedna igrao u Monastiru. Poljičak je do titule na 15 tisuća dolara vrijednom turniru u Tunisu stigao uz samo jedan izgubljen set.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poljičak je jedini set izgubio u četvrtfinalu, a prije i nakon toga sve je slavio s 2:0 u setovima, pa tako i u današnjem finalu protiv Patricka Schoena iz Švicarske.

Hrvatski tenisač slavio je sa 7:5, 6:1 nakon jednog sata i 42 minute provedene na terenu. Ovo im je bio prvi međusobni dvoboj, a Poljičak je iskoristio pet od osam break šansi, naspram dvije od pet prilika koje je iskoristio Schoen.

Poljičku je ovo bilo treće finale ove godine, a četvrto ukupno. Jedinu titulu osvojio je upravo na istom turniru, u studenom 2022. godine. U parovima ima deset titula iz 14 finala. test