Meksiko bez četvrtfinala Copa Americe, Venezuela izbjegla Argentinu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 01.07.2024.

Odigrani su susreti trećeg kola skupine B Copa Americe. Prolaz je još ranije osigurala Venezuela, a pridružio joj se Ekvador...

Neočekivani pobjednik skupine B Copa Americe je Venezuela. Ona je slavila u sve tri utakmice i završila na prvom mjestu dok je drugi bio Ekvador s istim brojem bodova kao i Meksiko.

Igraj na utakmice Copa Americe na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Venezuela je trebala bod protiv Jamajke u posljednjem kolu za potvrdu prvog mjesta, međutim odradila je odličnu utakmicu i slavila s glatkih 3:0.

Na odmoru je bilo 0:0, a onda u drugom poluvremenu Venezuela odlazi do pobjede golovima Eduarda Bella, Salomona Rondona i Erica Ramireza.

Jamajka je završila na posljednjem mjestu u skupini bez ijednog osvojenog boda.

U izravnom dvoboju za drugo mjesto sastali su se Meksiko i Ekvador, Meksiko je trebao pobjedu, a Ekvadoru je, zbog bolje gol razlike, bio dovoljan i bod.

Na zadovoljstvo Ekvadora završilo je 0:0, a moglo se dogoditi da Meksiko uzme pobjedu. U 98. minuti sudac iz Gvatemale Mario Escobar dosudio je kazneni udarac za Meksikance, ali nakon pregleda snimke, odluka je ipak promijenjena.

Venezuela će u četvrtfinalu igrati protiv Kanade, a Ekvador protiv Argentine. test