Borna Ćorić tek drugi put u profesionalnoj karijeri upisao pobjedu u Wimbledonu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 01.07.2024.

Borna Ćorić prošao je u drugo kolo Wimbledona. U prvom kolu bio je bolji od Brazilca Felipea Meligenija kojeg je svladao u tri seta...

Samo jednom u karijeri Borna Ćorić preskočio je prvu prepreku u Wimbledonu i to uz dosta muke u pet setova. Danas je ipak bio uvjerljiviji i u tri seta svladao Brazilca Felipea Meligenija.

Igraj na mečeve u Wimbledonu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovo je vrlo važna pobjeda za Ćorića koji ove sezone ne igra svoj najbolji tenis i trebao mu je ovakav meč i relativno lagan prolazak u prvom kolu Grand Slama.

Meligeni je igrao kvalifikacije, tamo je u finalu u pet setova svladao Maximea Cressyja i iako je imao više vremena na travi ove godine, Ćorić je dominirao dvobojem.

Borna u cijelom meču nije niti jednom izgubio svoj servis, Meligeni je imao šest break lopti, ali Ćorić ih je sve spasio.

S druge strane Borna je ukupno imao četiri prilike i dva puta je oduzimao servis protivniku.

Prvi put u prvom setu kada je pobjegao na 3:1, a drugi put u trećem setu kada se odvojio na 4:2.

Drugi set dobio je u tie-breaku gdje je nakon 2:2 povezao pet poena zaredom i uzeo set.