EP 2024., nokaut faza, Osmina finala, 02.07.2024, 18:00 h, München, Allianz Arena
Suci: Felix Zwayer, Stefan Lupp, Marco Achmüller (Njemačka)

Mihaela Bradovski • utorak, 02.07.2024.

Nizozemska jer izborila prolaz u četvrtfinale Europskog prvenstva. Upisala je uvjerljivu 3:0 pobjedu protiv Rumunjske...

Bogdan Racovitan
38'
13
Valentin Mihaila
72'
7
Denis Alibec
72'
8
Alexandru Cicaldau
72'
14
Darius Olaru
88'
Donyell Malen
46'
15
Micky Van de Ven
69'
16
Joey Veerman
69'
9
Wout Weghorst
85'
17
Daley Blind
90'+2'
Trener
Ronald Koeman

Napokon Nizozemska u izdanju kakvo se od nje i očekivalo, a Rumunjska ipak kao da je izgorila u želji i jako teško je u drugom poluvremenu pratila ritam Nizozemaca.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rumunjska je dosta agresivno ušla u utakmicu i pokušavala je zaprijetiti, ali nizozemska obrana je jako dobro funkcionirala. Tek nekoliko pokušaja izvana, bilo je sve što su Rumunji uspjeli iskreirati.

S druge strane Nizozemci su bili brži, konkretniji i opasniji, a do vodećeg pogotka stigli su u 20. minuti.

Sjajni Cody Gakpo potvrdio je status najboljeg igrača Nizozemske na ovom Euru, dobio je loptu na lijevoj strani, lijepo je ušao u sredinu, riješio se čuvara i pogodio u bliži kut.

Vrlo blizu Nizozemska je došla do drugog pogotka u 26. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera na drugoj vratnici ostao sam De Vrij, pucao je glavom, ali lopta odlazi u vanjski dio mreže.

Do kraja prvog dijela još je jednu dobru situaciju imao i Reijnders, ali njegova reakcija bila je spora, bio je neodlučan i na kraju je upropastio odličnu priliku.

Drugo poluvrijeme bilo je jednosmjerno. Rumunji su potpuno pali, Nizozemska se razigrala i nizala je prilike kao na traci. Imala je niz sjajnih siutuacija, pogađala i vratnicu dok s druge strane Rumunjska, iako je bila u rezultatskom zaostatku, nije praktički niti zaprijetila.

Da ne bi bilo nikakve dvojbe, Nizozemci su se pobrinuli u 83. minuti kada je sjajni Gakpo uspio zadržati loptu u igri iako je bio u teškoj poziciji, proigrao je Malena koji je bio u laganoj poziciji i zabija za 2:0.

U sudačkoj nadoknadi novi pogodak, sijevnula je kontra Nizozemske u kojoj je pobjegao Malen i mirno zabio za konačnih 3:0.

U konačnici ipak zasluženo, Rumunji nisu mogli parirati danas raspoloženoj Nizozemskoj. test