Hajduk u novom ruhu poražen od slovenskog prvoligaša

Mario Borko • srijeda, 03.07.2024.

Momčad Gennara Gattusa izgubila je 1:0 od Radomlja u pripremnoj utakmici odigranoj u Domžalama. Svoju je priliku dobilo 25 igrača, a pogodak odluke pao je u 39. minuti...

Hajduk je slovenski dio priprema otvorio porazom 1:0 od Radomlja. Slovenski prvoligaš inače je partner ("filijala") splitskog kluba, a u vrlo ranoj fazi priprema uspio je iznenaditi Bijele i upisati minimalnu pobjedu.

Igraj na prijateljske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovaj poraz ne treba pretjerano brinuti navijače Hajduka s obzirom na to da se radi o najtežoj fazi priprema, a Gennaro Gattuso na glasu je kao trener koji zahtjeva maksimalnu spremu svojih igrača.

Hajduku je presudio Rok Štromar u 39. minuti. 19-godišnji veznjak lijepo se snašao nakon jednog odbitka poslije centaršuta s lijeve strane. Gattuso je koristio 25 igrača, a dobra je vijest za hajdukovce povratak Darija Melnjaka koji je bio najraspoloženiji igrač na terenu u drugom dijelu.

Hajduk je bio opasniji, imao je gredu, spomenutog Melnjaka, a Dominiku Prpiću je poništen pogodak zbog prekršaja nad vratarom. Unatoč inicijativi, Splićani nisu uspjeli zabiti gol i doživjeli su prvi poraz na pripremama.

Bijeli su se prezentirali u novim dresovima, a puno jači test imaju već za tri dana kada igraju protiv ukrajinskog prvaka Šahtara. test