Petra Martić unatoč ozljedi i porazu pružila solidan otpor prvoj igračici svijeta

Branimir Korać • četvrtak, 04.07.2024.

Petra Martić zaustavljena je u drugom kolu Wimbledona. Bolja je bila prva igračica svijeta Iga Swiatek koja je slavila u dva seta...

Iako ove sezone nije u najboljoj formi, Petra Martić dobro se borila protiv Ige Swiatek. Imala je problema s leđima koja su je uhvatila tijekom prvog seta, no unatoč tome pokušavala je što više otežati posao Swiatek.

Igraj na mečeve u Wimbledonu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Swiatek je očekivano slavila, ali u oba seta Petra je jako dobro servirala i Swiatek je u oba seta tek u završnici dolazila do break prilika.

U prvom setu kod 5:4 Swiatek je došla do 30:40 i prve break i set lopte, odmah ju je iskoristila i uzela set sa 6:4.

Drugi set bio je dosta sličan, a Swiatek je do breaka došla kod 4:3. Imala je Petra 40:0, ali nije uspjela završiti gem i Swiatek je došla do preokreta i breaka. Nakon toga odservirala je za pobjedu i mjesto u trećem kolu.

U cijelom meču Martić nije uspjela doći do break lopte, a Swiatek će igrati u trećem kolu protiv Kazahstanke Julije Putincevetest