Hajdukova mladost odigrala vrlo dobro protiv Ukrajinaca i upisala pobjedu

Mihaela Bradovski • utorak, 09.07.2024.

Hajduk nastavlja s pripremama za novu sezonu te je iza njega još jedna prijateljska utakmica. Slavio je protiv Ruha iz Lavova s 3:1 uz dobar nastup...

Nogometaši Hajduka odradili su još jednu pripremnu utakmicu, ovaj put u Radomlju su igrali protiv ukrajinskog prvoligaša Ruha iz Lavova. Splićani su unatoč tome što su većim dijelom igrali s mladim igračima, upisali pobjedu 3:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ruh je u oba poluvremena igra dobro prvih 15-20 minuta, ali nakon toga Hajduk je preuzeo igru i dominaciju u svoje ruke te je na kraju i potpuno zasluženo upisao pobjedu.

U prvih 20 minuta prilika je bilo na obje strane, a u 22. minuti velika prilika za Splićane. Roko Brajković odradio je veći dio posla, odlično prošao lijevom stranom, ušao u kazneni prostor, na drugoj vratnici proigrao Durdova, ali on puca pokraj gola.

U 35. minuti Hajduk je poveo. Antunović je odlično pritisnuo vratara Ruha koji griješi i ne dodaje točno, loptu uzima Durdov, proigrava Šošića, a on s ruba kaznenog prostora lijepo zabija.

U drugom poluvremenu Ruh je stigao do poravnanja. U 62. minuti obrana Splićana nije dobro reagirala i lopta nije dobro očišćena iz kaznenog prostora, u konačnici do nje je došao Prytula i otprilike s istog mjesta kao i Šošić pogodio mrežu za 1:1.

Kratko je Ruh bio u egalu, četiri minute kasnije Hajduk je ponovno došao do pogotka i to je fantastično pogodio izvana mladi Bruno Durdov.

U posljednjih 20 minuta ušli su i prvotimci, a Hajduk je postigao još jedan pogodak. U 72. minuti Noa Skoko je odlično presjekao dodavanje vratara Ruha i pogodio za konačnih 3:1.

U završnici susreta još je i Marko Livaja pogodio vratnicu, rezultat se nije mijenjao, a Gennaro Gattuso mogao je biti zadovoljan. test