Mlade hrvatske odbojkašice oprostile se od EP-a porazom od Belgije

Sportnet, Branimir Korać • utorak, 09.07.2024.

Kadetska hrvatska ženska U-18 reprezentacija porazom od Belgije 1:3 (25:22, 19:25, 12:25, 18:25), nakon 95 minuta susreta, okončala je nastup na ovogodišnjem Europskom prvenstvu, u prvoj skupini koja se igrala u rumunjskom Blaju.

Hrvatske su odbojkašice odigrale sedam susreta u skupini, iz kojih su tri puta izašle kao pobjednice (Srbija, Slovenija i Nizozemska), dok su bile poražene od Italije, Španjolske, Rumunjske i Belgije. Na kraju su osvojile devet bodova uz set razliku 15:16. Također, vrijedi istaknuti da su odigrale i četiri susreta u pet setova, uz skor 2-2.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protiv Belgije, koja će u polufinalne borbe za medalje, hrvatska se izabrana vrsta dobro držala tek u prvom setu, kada su favorizirane Belgijanke natjerale na dva vrlo rana time outa, kod 10:7 i 14:9. Do kraja su zadržale pozitivan rezultat i taj prvi set osvojile s 25:22.

I u drugom slična situacija, Belgija traži minutu odmora kod identičnog rezultata kao i u prethodnom setu (7:10), ali ovoga puta nastavak meča odlazi na njihovu stranu. Ponovno uz ogromne oscilacije u hrvatskoj igri Belgija serijom 12:2 stiže do 19:12 i set odlazi u njihovu korist.

Igra hrvatske reprezentacije tu se gotovo raspala, treći set osvajaju suparnice vrlo lako s 25:12, a tek nešto jači otpor Hrvatska je pružila u četvrtom, koji također osvaja Belgija sa 25:18, za konačnu pobjedu od 3-1.

Belgijke su bile bolje u poenima u napadu 41-34 te servisu 10-8, Hrvatska pak u prijemu servisa (34-32%), dok su u bloku obje ekipe izjednačene s po devet poena. Hrvatska je u meču napravila 46, a Belgijke 23 pogreške.

Anamarija Čižmar s 14 poena bila je najučinkovitija (3 asa), Maša Mlinar dodala je 12, Klara Vasilj 8 (5 blokova), Lana Francetić 7, Iva Ucović 5, Lorena Smojver i Gabrijela Roso 2 te Franka Golemac 1. test