EP 2024., nokaut faza, Polufinale, 09.07.2024, 21:00 h, München, Allianz Arena
Suci: Slavko Vinčić, Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (Slovenija)
Randal Kolo Muani 9'
Francuska

Olmo i Yamal presudili Francuskoj i odveli Španjolsku u finale!

Branimir Korać • utorak, 09.07.2024.

Prvi finalist Europskog prvenstva u Njemačkoj je reprezentacija Španjolske. Španjolci su odigrali još jednu odličnu utakmicu, svladali su Francusku s 2:1 i zasluženo idu u finale...

Daniel Vivian
58'
6
Mikel Merino
76'
21
Mikel Oyarzabal
76'
11
Ferran Torres
90'+3'
18
Martin Zubimendi
90'+3'
Eduardo Camavinga
62'
7
Antoine Griezmann
62'
25
Bradley Barcola
62'
9
Olivier Giroud
79'

Trener
Didier Deschamps

Vrlo dobru utakmicu odigrali su u polufinalu Europskog prvenstva Francuska i Španjolska. Iako su neki strahovali od opreznije i zatvorenije utakmice, to se nije dogodilo, a rani pogodak Francuza sigurno je pomogao u tome.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Luis de la Fuente imao je problem u posljednjoj liniji gdje nije imao na raspolaganju Danija Carvajala i Robina Le Normanda pa su u prvih 11 uskočili Jesus Navas i Nacho.

Upravo je Navas u početku imao dosta problema s Mbappeom koji se pokazao prebrz i prejak za iskusnog bočnog Španjolske.

Već u devetoj minuti Francuska je stigla do vodstva. Upravo Navas nije izašao pa je propalo zaleđe, Mbappe je primio loptu na lijevoj strani, odlično u sredini nabacio za Kolo Muanija koji glavom krasno zabija za 1:0.

Španjolska je bila u laganom nokdaunu narednih pet minuta, imala je Francuska još jednu jako dobru priliku, ali udarac Mbappea završio je u bloku dok je odbijanac iznenadio Kolo Muanija koji nije najbolje reagirao.

U 21. minuti Španjolska se vraća i to krasnim pogotkom. Lamine Yamal primio je loptu na 25 metara od gola Maignana, krasno se oslobodio Rabiota i onda gotovo savršeno pogodio poluvisoko u suprotni kut od vratnice za 1:1.

Već četiri minute kasnije potpuni preokret. I ponovno spektakularan potez, ovaj put Danija Olma u primanju lopte, sjajno se riješio čuvara, pucao prema suprotnom kutu gdje je Jules Kounde samo poslao loptu u svoju mrežu i potvrdio preokret.

Sada je Francuska bila u šoku i Španjolska je izgledala kao da je bliža trećem golu nego Francuska poravnanju.

U drugom poluvremenu, očekivano, Francuska je bila opasnija i više je tražila pogodak, ali teško je dolazila do pravih prilika.

Možda je najbolju imao Mbappe u posljednjih deset minuta kada je došao u poziciju kakvu preferira, izbacio čuvara i pucao s 14-15 metara iskosa, ali vrlo neprecizno.

Španjolska je svo to vrijeme izgledala vrlo dobro, dobro je stajala na terenu i uspjela je u naumu da što više odmakne Francusku od svog gola i spriječi jak pritisak i ubačaje na u skoku dobre Francuze.

U konačnici Španjolska je zasluženo prošla u finale, igrala je i ovdje bolje iako je Francuska možda i odigrala svoju najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu turnira. Međutim Španjolska je jednostavno bila bolja. test