Gorica uspješna protiv slovenskog drugoligaša, Mađari jaki za Istru 1961

Petar Jenjić • srijeda, 10.07.2024.

Gorica i Istra odigrale su prijateljske utakmice uoči početka nove sezone SuperSport HNL-a. Goričani su slavili protiv Triglava, a Istra je izgubila od Ferencvaroša...

Uspješnu prijateljsku utakmicu odradili su nogometaši Gorice koji su slavili protiv slovenskog drugoligaša Triglava rezultatom 3:0. Nakon slavlja protiv bugarskog Hebara, još jedna pobjeda za člana SuperSport HNL-a.

Igraj na prijateljske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za 1:0 u petoj minuti susreta poentirao je mladi Zvonimir Josić, a samo tri minute kasnije Nikola Vujnović podebljao je prednost hrvatske momčadi. Konačan rezultat postavio je Vinko Skrbin u 78. minuti.

Jakog protivnika imala je Istra 1961 koja je izgubila s 3:1 od mađarskog Ferencvaroša. Jedini pogodak za Zeleno-žute zabio je Jovan Ivanišević u 80. minuti. Prije toga dva je gola za Mađare zabio Aleksandar Pešić, a nakon toga i Fortune Bassey koji je postavio konačan rezultat.

Goričani će novu prijateljsku utakmicu odigrati protiv Lokomotive 13. srpnja, dok će dan kasnije Puljani igrati protiv slovenskog prvoligaša. Protivnik je Koper. test