Remijima u Bilbau i Sevilli počela nova sezona u La Ligi

Branimir Korać • petak, 16.08.2024.

Počela je nova sezona u La Ligi, a sinoć su odigrana i prva dva susreta. Oba su okončana remijem 1:1.

Čast da otvore novu sezonu u španjolskom nogometu pripala je Athletic Bilbau i Getafeu. Domaćin je imao status favorita, ali morao se zadovoljiti remijem.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva zvijezda Athletica je Nico Williams, a on je krenuo s klupe te ušao u igru u 72. minuti umjesto Berenguera, ali nije uspio odvesti svoju momčad do pobjede.

Athletic je poveo u 27. minuti golom Ohiana Sanceta koji je tako bio prvi strijelac u novoj sezoni La Lige. Novi udarac za Getafe stigao je u 40. minuti kada je zbog ozljede iz igre morao Arambarri, ali unatoč svemu gosti su uspjeli izjednačiti i to sredinom drugog dijela pogotkom Chrisantusa Uchea.

Remijem je okončan i dvoboj između Betisa i Girone. Girona je bila hit prošle sezone, a dobrim nastupom krenula je i u ovu.

Betis je imao odlično otvaranje utakmice i poveo je već u šestoj minuti golom Marca Bartre, ali gosti su se uspjeli vratiti u utakmicu.

U 72. minuti, svega minutu nakon ulaska u igru, Gabriel Misehouy, prošlosezonski član mlade momčadi Ajaxa, zabio je za konačnih 1:1. test