Le Havre 1:4 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG uvjerljivom gostujućom pobjedom krenuo u obranu titule prvaka Francuske

Branimir Korać • subota, 17.08.2024.

Kylian Mbappe je otišao, ali navike se nisu promijenile. PSG je upisao vrlo uvjerljivu gostujuću pobjedu kod Le Havrea, doduše ostvarenu teže nego što konačnih 4:1 pokazuje...

Prvo kolo nove sezone PSG-u je donijelo gostovanje u Le Havreu gdje je upisao pobjedu 4:1. Sam rezultat govori kako je to bio lagan posao za Parižane, međutim do 85. minute na semaforu je stajalo 1:1.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenuli su odlično i poveli već u trećoj minuti pogotkom Lee-Kang Ina, ali sredinom prvog dijela prvi udarac za Parižane. Iz igre je morao Goncalo Ramos koji je nastradao nakon starta Youte Kinkouea. Ramos je kasnije uočen na tribine sa zaštitnom čizmom na nozi, a Luis Enrique je potvrdio kako je ozljeda ozbiljnija.

Odmah na početku drugog dijela Le Havre je izjednačio pogotkom Gautiera Llorisa i bio u egalu sve do 85. minute.

Tada Ousmane Dembele zabija za novo vodstvo. Odmah nakon toga, već u sljedećem napadu Bradley Barcola podiže na 3:1 da bi u 90. minuti iz kaznenog udarca Randal Kolo Muani postavio konačnih 4:1.

Pobjeda Parižana je zaslužena, bili su bolji protivnik i opravdali su ulogu favorita. test