Zagreb na novom teškom ispitu, u goste dolazi prošlosezonski finalist Lige prvaka

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.09.2024.

Pred rukometašima Zagreba je susret drugog kola Lige prvaka, a nakon poraza u gostima kod Kielcea, imat će novi težak posao, u goste mu dolazi snažni Aalborg...

Prvo kolo nove sezone Lige prvaka donijelo je odličan start Aalborgu i loš start Zagrebu. Aalborg je slavio protiv Nantesa s 38:31 i tako je zasjeo na vrh skupine. S druge strane Zagreb je poražen 30:23 u gostima kod Kielcea i nalazi se na dnu.

Igraj na Zagreb - Aalborg na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Aalborg je odigrao sjajno drugo poluvrijeme protiv Nantesa, nakon prvih 30 minuta bio je u zaostatku, ali u nastavku susreta Francuzi nisu uspjeli zadržati korak sa sjajnim Dancima. Zagreb je pak dugo bio ravnopravan Kielceu, ali u završnici je potpuno pao i upisao težak poraz.

U pobjedi protiv Nantesa posebno se istaknuo Thomas Arnoldsen koji je postigao 11 pogodaka i nakon jednog odigranog kola nalazi se na vrhu ljestvice strijelaca.

Za razliku od Aalborga, Zagreb u prvom kolu kod Kielcea nije imao posebno raspoloženih igrača pa su tako s po pet pogodaka najefikasniji bili Miloš Kos i Luka Lovre Klarica.

Aalborg je Zagrebu jako dobro poznat protivnik, već su se susreli osam puta u Ligi prvaka, Danci su znatno uspješniji i slavili su u šest dvoboja, jedan je završio remijem dok je u jednom Zagreb slavio.

Zagreb je nakon dvoboja protiv Kielcea prebacio fokus u potpunosti na Aalborg, nije imao utakmica dok je Aalborg u međuvremenu odigrao utakmicu danskog prvenstva i slavio protiv Ringsteda 41:29.

Što su rekli

Jakov Gojun, igrač Zagreba: "Aalborg je ozbiljna momčad, finalist Lige prvaka u dva navrata unazad nekoliko godina, poduplani na svim pozicijama. Sigurno da imaju i ove godine najviše moguće ambicije, da žele napraviti taj posljednji korak i osvojiti Ligu prvaka. Ali, oni dolaze u našu dvoranu i nešto će se pitati i nas. Mi smo lani pokazali da je Arena neosvojiva tvrđava i želja nam je da tako ostane i ove godine. Uz pomoć naših navijača nikome neće biti lako u našem dvorištu. Očekujem borbenu utakmicu s obje strane. Oni nas sigurno neće podcijeniti, kao što uostalom to nitko više ne smije nakon onakve prošle sezone s naše strane."

Mjesto, vrijeme, suci

Zagreb, Arena, 18:45

Suci: Vaclav Horaček, Jiri Novotny (Češka)

Prošli dvoboj

Prošle sezone Zagreb i Aalborg dva puta su se susreli. U Zagrebu je završilo 30:30, a u Danskoj je domaćin bio uvjerljiv s 32:22.

Prognoza

Zagreb će kod kuće sigurno ići na pobjedu, ali Aalborg je ipak jasan favorit. test