SuperSport HNK, 1/16 finala, 18.09.2024, 16:30 h, Varaždin, SKUNC Sloboda
Suci: Filip Dragašević (Zagreb), Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina), Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina)
Pedro Lima 73'
Osijek

Osječani rutinski odradili posao te preko Varteksa prošli dalje

Branimir Korać • srijeda, 18.09.2024.

Na varaždinskoj Slobodi gostovao je Osijek, a Osječani su dobro odradili posao i pobjedom 3:1 prošli u osminu finala Kupa.

Davor Telebar
62'
7
Filip Hrženjak
84'

Federico Coppitelli

Kao što se i očekivalo, Osijek je mirno odradio posao u Varaždinu te bez problema s 3:1 eliminirao domaći Varteks iz Kupa.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već iz prve ozbiljne situacija Osijek je poveo. U devetoj minuti Omerović je proigrao Soldu koji prolazi kroz Varteksovu obranu, obilazi i vratara te zabija za 1:0.

Ubrzo se jaka kiša spustila na Varaždin, ali Osijek je i dalje držao kontrolu nad susretom.

U 40. minuti Pušić je dobro pucao, vratar Banfić odbija, točno na nogu Hernanija koji iz blizine trese gredu.

U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu, a Osijek je do drugog pogotka stigao u 61. minuti. Pušić je gurnuo loptu za Jakupovića, a on bez problema zabija za 2:0.

Desetak minuta kasnije i treći gol. Ovaj put Jugović je bio asistent, lijepo je pronašao Pedra Limu, a on pogađa za 3:0.

Varteks je do počasnog gola stigao u 77. minuti nakon lijepog dodavanja kroz sredinu za Glavicu, on se namješta na nekih desetak metara i pogađa za 3:1.

Do kraja susreta Soldo je u razmaku od nekoliko sekundi tresao gredu i vratnicu udarcima izvana pa je rezultat ostao nepromijenjen. test