Liga prvaka, skupina B, 2. kolo, 18.09.2024, 18:45 h
RK Zagreb
RK Zagreb 31:23 Aalborg Handball

Senzacionalni Zagreb odigrao fantastičnu utakmicu i razbio aktualnog viceprvaka Europe!

Branimir Korać, HINA • srijeda, 18.09.2024.

Iako su ga mnogi otpisali i prije nego je susret uopće počeo, Zagreb je odigrao vrhunsku utakmicu i upisao pobjedu protiv Aalborga s čak 31:23...

U susretu drugog kola B skupine rukometne Lige prvaka Zagreb je u Areni pobijedi europskog doprvaka Aalborg s 31:23 (13:9) ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

Igraj na utakmice EHF Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon poraza u prvom kolu na gostovanju kod Industria Kielcea (23:30), hrvatski prvak je sjajnom predstavom srušio europskog doprvaka.

Odlično je Zagreb odigrao cijeli susret slavivši na koncu s velikih osam razlike.

Momčad Andrije Nikolića je povela 5:2, zatim 7:3. Danci su smanjili na dva gola zaostatka (7:9), no Zagreb je do poluvremena povećao prednost na četiri gola prednosti (13:9).

Na otvaranju drugog dijela Zagreb je poveo 14:9, Danci su u nekoliko navrata smanjili na tri gola zaostatka, no hrvatski sastav je od 48. do 51. minute napravio seriju 4:0 i od 21:18, pobjegao na velikih sedam razlike (25:18).

Zagreb je s +7 sedam (28:21) ušao i u posljednjih pet minuta, a kada je Filip Glavaš realizirao sedmerac za 29:21 priča je bila gotova. Na koncu je završilo 31:23.

Zagreb su do pobjede predvodili Luka Lovre Klarica i Filip Glavaš sa po sedam golova, Timur Dibirov je dodao šest golova, dok je Matej Mandić imao 12 obrana.

Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Kristian Bjornsen i Felix Moller sa po pet golova.

U drugom kolu još se sastaju Nantes - Inustria Kielce, Magdeburg - Kolstad, te Barca - Pick Szeged.

Zagreb u trećem kolu, 25. rujna očekuje gostovanje u Trondheimu protiv Kolstada. test