SuperSport HNK, 1/16 finala, 18.09.2024, 18:30 h, Rijeka, Rujevica
Suci: Ivan Vukančić (Benkovac), Dujo Sarić (Prugovo), Marin Barić (Solin)
Stjepan Radeljić 60'
Rijeka

Neretvanac 'ugostio' Rijeku na Rujevici i ostao bez senzacije

Branimir Korać • srijeda, 18.09.2024.

Rijeka nije dopustila iznenađenje, odigrala je onoliko koliko je bilo potrebno za pobjedu protiv Neretvanca, Radomir Đalović je rasporedio minutažu, odmorio najumornije i pritom rezultat nije patio.

David Čarapina
67'
13
David Ivanković
67'
9
Mario Popić
74'
2
Edin Vučković
88'
20
David Alpeza
88'
Radomir Đalović

Idealan rasplet za Rijeku. Protiv Neretvanca je slavila s 3:1, prošla dalje u SuperSport Hrvatskom kupu, nitko se nije ozlijedio, a Radomir Đalović imao je taj luksuz da može dio igrača odmoriti i pružiti priliku onima koji trebaju minutažu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije Rijeka igrala punom snagom, bilo je to fino doziran nastup u kojem je Rijeka igrala onoliko koliko joj je bilo dovoljno.

Povela je već u desetoj minuti. Bruno Bogojević s desne strane je ubacio, na loptu je došao Komnen Andrić i skrenuo je u mrežu iz blizine za 1:0.

Nakon toga Rijeka je propustila nekoliko izglednih prilika, a onda je u 33. minuti došla do drugog pogotka. Dobru loptu primio je Marco Pašalić, ušao u 16 metara i iskosa pogodio za 2:0.

U drugom dijelu na novi pogodak čekalo se do 15. minute. Ovaj put nakon ubačaja u sredinu Perica glavom šalje loptu u gredu, ona se odbija do Radeljića koji je također glavom šalje u mrežu.

Do kraja susreta Neretvanac je uspio smanjiti zaostatak i to u 83. minuti lijepim udarcem izvana Krešimira Medićatest