Vrlo dobri Gvardiol bez pobjede protiv Intera, Tolić asistirao u teškom porazu Slovana

Branimir Korać • srijeda, 18.09.2024.

Odigrano je još šest utakmica prvog kola Lige prvaka. Utakmica kola igrana je na Etihadu gdje je Manchester City ugostio Inter...

Utakmica od koje se svakako najviše očekivalo bila je ona između Manchester Cityja i Intera. Međutim pogodaka nije bilo iako je bilo prilika sasvim dovoljno.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

City je bio bolji, opasniji, imao je niz situacija iz kojih obično zabija, ali bio je to takav dan u kojem ništa ne ulazi.

S druge strane je i Inter prijetio, ali ipak ne toliko opasno kao domaćin.

Jošpko Gvardiol odigrao je jako dobru utakmicu kod domaćina, u obrani je stigao i odradio sve što je trebao i spriječio jedan čist pogodak. Prema naprijed je također bio dobar, čak je jednom opasno zaprijetio, ali Sommer je obranio taj njegov udarac. Mateo Kovačić nije dobio priliku, ostao je na klupi.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Club Brugge i Borussia Dortmund, a Nijemci su slomili otpor dobrih Belgijaca u posljednjih 15 minuta i na kraju ipak previsoko s 3:0 slavili.

U 76. minuti adut s klupe Jamie Bynoe-Gittens uz pomoć bloka doveo je goste u vodstvo nakon čega je Borussia mogla odahnut. Uslijedio je još jedan pogodak mladog Engleza, a za potpuni kolaps Bruggea stigao je kazneni udarac u sudačkoj nadoknadi koji je Guirassy pretvorio u pogodak.

Bologna je remizirala bez pogodaka sa Šahtarom u susretu u kojem je samo jedan od trojice Hrvata dobio priliku. Martin Erlić na jednoj i Bartol Franjić na drugoj strani ostali su na klupi dok je Nikola Moro igrao od prve minute te izašao u 65. Bologna je bila ambiciozniji i bolji protivnik, ali rezultat je ostao početni.

PSG je bizarnim pogotkom stigao do pobjede protiv Girone. Svladao ju je s 1:0 pogotkom Nuna Mendesa u 90. minuti.

U biti koliko je Mendes zaslužan za taj gol, zaslužan je i vratar Girone Gazzaniga koji je do tog trenutka briljirao, branio sve moguće i nemoguće i onda naizgled jednostavna lopta prolazi mu kroz ruke i noge i ulazi u gol.

Girona je imala fantastičnu priliku za bod na debiju kod jakog PSG-a.

Slavia je odigrala odličnu utakmicu protiv Salzburga i stigla do velike pobjede 3:0. Sve je riješila za manje od sat vremena golovima Kairinena u drugoj, Olatunjija u 42. i Lacija u 58. minuti.

Celtic je glatko slavio s 5:1 protiv Slovana i pokazao visoku kvalitetu. Slovan je pak pokazao da ima dosta mana.

Celtic je poveo u 17. minuti iskoristivši svoju jaču stranu. Ubačena je lopta iz kornera, a Scales je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu.

Odmah na početku drugog dijela Celtic je došao do drugog pogotka. Odlično probijena desna strana i ubačaj na peterac gdje Furuhashi dolazi do lopte i tijelom je gura u mrežu iz blizine.

U 55. minuti domaćin je dobio kazneni udarac. Ignatenko je u borbi za loptu po nozi udario Johnstone i pokazano je na 11 metara. Odgovornost je preuzeo Engels koji pogađa za 3:0.

Krasan pogodak postigao je Kevin Wimmer u 60. minuti, Marko Tolić mu je ostavio loptu, a Wimmer je fantastično iskosa pogodio u suprotni gornji kut.

Nije taj pogodak bio od neke velike pomoći Slovanu. Tolić je izgubio loptu, ona je u nastavku akcije u 16 metara došla do Maede koji zabija za 4:1. Točku na i stavio je u 87. minuti Idah. Tolić je odradio cijelu utakmicu. test