Futsal: Portugalci i Francuzi osigurali osminu finala

HINA, Mario Borko • četvrtak, 19.09.2024.

Branitelji svjetskog naslova Portugalci pobijedili su u vrlo tijesnoj utakmici Tadžikistan i tako osigurali drugi krug. Tamo im se pridružila i Francuska koja je uvjerljivo slavila protiv Venezuele...

Aktualni svjetski prvak Portugal pobjedom 3:2 protiv Tadžikistana osigurao je plasman u osminu finala svjetskog futsalskog prvenstva u Uzbekistanu.

Igraj na utakmice Futsal Svjetskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Portugal je poveo 2:0 golovima Varele (2) i Zicky Tea (11). Alijev je smanjio u 27. minuti, no samo minutu kasnije Mendonca je postigao i treći gol za Portugal. Konačnih 3:2 u zadnjoj minuti je postavio Solijev.

U drugom susretu iz ove skupine Maroko je sa 6:3 porazio Panamu, također osiguravši prolaz. Po dva gola zabili su El Mesrar, Charraoui i Raiss.

Portugal nakon dva kola skupine E vodi sa šest bodova koliko ima i Maroka, a u posljednjem kolu će 22. rujna u međusobnom susretu igrati za "jedinicu".

Francuska je skupini F došla do druge pobjede. Francuzi su sa 7:3 pobijedili Venezuelu i tako osigurali plasman među 16 najboljih reprezentacija. Prvi dio završio je 3:2 za Tricolore, Venezuelanci su se odmah na startu drugog poluvremena vratili na 3:3, ali Francuska je do kraja uspjela ponovno doći u prednost i na kraju uvjerljivo slaviti.

Ramirez je zabio dva gola kod Francuske, a Briceno dva za Venezuelance.

Osminu finala će osim dvije najbolje plasirane reprezentacije izboriti i četiri najbolje treće. Hrvatska je trenutno, posljednja, šesta u tom poretku. Ukrajina i Libija imaju tri boda, Kostarika jedan, a Tadžikistan i Gvatamala nula, ali uz bolju gol razliku od Hrvatske.

Jasno je da će se Hrvatskoj za drugi krug trebati poklopiti rezultati u drugim skupinama i vrlo uvjerljiva pobjeda protiv Kube.