SuperSport Prva NL, 6. kolo, 19.09.2024, 16:30 h
Jarun 1:2 Rudeš
Rudeš

Toplakov Rudeš izgleda sve ozbiljnije, srušio je i Lekin Jarun

Mario Borko • četvrtak, 19.09.2024.

U posljednjoj utakmici šestog kola SuperSport Prve nogometne lige, Rudeš je pogotkom Riada Mašale u posljednjim trenucima susreta došao do slavlja na gostovanju kod Jaruna i tako upisao treću uzastopnu pobjedu...

Rudeš je nakon vrlo neslavne avanture u SuperSport HNL-u, ove sezone katastrofalno krenuo i u SuperSport Prvoj nogometnoj ligi. Nakon tri poraza, Damir Mladina postao je bivši, a vrućeg krumpira uhvatio se Samir Toplak.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Varaždinac je probudio momčad i zaredao s pobjedama. U četvrtak je u posljednjoj utakmici šestog kola stigao do četvrte uzastopne.

Rudeš je na svom ŠC Rudešu formalno gostovao kod Jaruna i upisao tri vrlo vrijedna boda. Pred otprilike 200 gledatelja, završilo je 1:2 za Rudeš, iako je Jarun bio taj koji je bolje krenuo u susret.

Karlo Abramović doveo je momčad Jerka Leke u vodstvo već u sedmoj minuti, a Rudeš se vratio u 34. autogolom Josipa Tadića. Pred kraj prvog poluvremena je zaiskrilo, pa je Igor Pajač podijelio četiri žuta kartona u samo pet minuta.

Pobjedu je u kvartovskom derbiju na kraju odnio Rudeš pogotkom Riada Mašale u 89. minuti. Ovo je treća uzastopna pobjeda za Rudeš u prvenstvu, a četvrta ukupno računajući kup.

Rudeš je tako nakon šest kola peti s devet bodova koliko ima i četvrta Dubrava. Jarun je sedmi sa samo bodom manje. Lekina momčad izgubila je drugu utakmicu zaredom, prije šest dana je poražena kod Opatije, a već za tri dana (nedjelja) putuje na gostovanje u Bijelo Brdo kod posljednjeg BSK-a koji ima samo dva boda.

Toplakova družina u ponedjeljak dočekuje vodeći Vukovar 1991 i bit će to pravi test za Rudeš i njegove ambicije u budućnosti. test