Benfica na turski pogon utišala Marakanu, Leverkusen se poigrao s Feyenoordom

Mario Borko • četvrtak, 19.09.2024.

U prve dvije utakmice Lige prvaka u četvrtak slavili su gosti. Benfica je u uzbudljivom susretu srušila Crvenu zvezdu u Beogradu, a Bayer Leverkusen je razbio Feyenoord već u prvih 45 minuta...

Novi sistem Lige prvaka donio nam je utakmice najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja na svijetu i u četvrtak. Od 18:45 Benfica je gostovala na Marakani kod Crvene zvezde, a prvak Njemačke Bayer Leverkusen je europsku kampanju započeo u gostima kod Feyenoorda.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nijemci su bili nemilosrdni prema Nizozemcima i slavili s 0:4. Sve je bilo riješeno već u prvih 45 minuta. Momčad Xabija Alonsa povela je u petoj minuti, Florian Wirtz načeo je domaćine s vrha 16 metara, a dominacija se nastavila i u nastavku prvog dijela.

U 30. minuti Victor Okoh Boniface ispremiješao je obranu Feyenoorda, Jeremie Frimpong je ubacio, a Alejandro Grimaldo je iz blizine poslao loptu u praznu mrežu.

Samo šest minuta kasnije Wirtz je, na novu asistenciju Frimponga, zabio treći, a u 44. minuti domaći vratar Timon Wellenreuther je nespretnom reakcijom loptu skrenuo u vlastitu mrežu.

Bayer je, za razliku od Bayerna protiv Dinama, malo usporio u drugom dijelu, Feyenoord je imao jalovi posjed i nije uspio zaprijetiti Nijemcima. Luka Ivanušec treću uzastopnu utakmicu ostao je na klupi i njegova situacija djeluje zabrinjavajuće.

Benfica je u Beogradu također krenula furiozno, ali je na kraju morala grčevito braniti prednost. Kerem Aktürkoglu zabio je iz blize za vodstvo Benfice u devetoj minuti, nakon ubačaja Alexandera Baha.

Turci su bili ti koji su “došli glave“ Crveno-bele u ovoj utakmici. Orkun Kokcu fenomenalno je pogodio iz slobodnog udarca u 29. minuti, s nekih 25 metara.

Zvezda je dominirala u drugom dijelu, imala je gotovo 60 posto posjeda lopte, ali prekasno je kapitalizirala terensku nadmoć. Bivši igrač Gorice Cherif Ndiaye lijepo je podvalio loptu za Milsona koji je u 85. minuti vratio nadu Zvezdi, ali ostalo je 1:2 za Portugalce. test