Leganes 0:2 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao slavio na gostovanju kod povratnika u LaLigu

Mario Borko • četvrtak, 19.09.2024.

U petak kreće šesto kolo LaLige, a svoj susret sedmog kola prije vremena su odigrali Leganes i Athletic Bilbao. Baski su bili bolji i nakon slavlja kod Las Palmasa prije četiri dana, stigli do nove gostujuće pobjede...

Četvrtak je ovaj tjedan rezerviran za Ligu prvaka, ali odigrana je i utakmica sedmog kola LaLige. U petak je na rasporedu šesto kolo, ali prije vremena svoju su susret odigrali Leganes i Athletic Bilbao.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Baski su u uvodnih pet kola upisali dvije pobjede, dva poraza i remi, a u četvrtak su zasluženo slavili s 1:2. Otvaranje utakmice bilo je vrlo sporo, domaćini su imali prvu priliku u 15. minuti, ali u prvom dijelu vidjeli smo samo četiri udarca sa svake strane.

U nastavku su gosti podigli ritam, a do pobjede su došli golovima u 65. i 75. minuti. Daniel Vivan zabio je prvi gol, uz veliku dozu sreće, na asistenciju Gorka Guruzeta. Gostujući branič je pucao iz teške pozicije, ali je lopta na putu do mreže pogodila Jorgea Saenza i promijenila smjer.

Deset minuta kasnije Bilbao je drugi gol zabio nakon briljantne akcije. Sve je krenulo od vratara Julena Agirrezabala, a strijelac je bio Inaki Williams koji je odlično reagirao na ubačaj Andonija Gorosabela.

Leganes je pritisnuo, ali ostalo je 1:2 za goste koji su skočili na peto mjesto s deset bodova. Leganes je povratnik u ligu, a nakon sjajnog starta i pet bodova iz tri utakmice, zaredao je s tri uzastopna poraza.