Fenomenalni Šoštarić nije uspio odvesti Szeged do senzacije, Cindrić vrlo dobar u demoliranju PSG-a

Mario Borko • četvrtak, 19.09.2024.

Četvrtak u rukometnoj Ligi prvaka donio je pobjede favorita. Veszprem je razbio PSG, Magdeburg nije imao problema s Kolstadom, a Barcelona je na kraju izvukla pobjedu protiv Pick Szegeda...

I dok je srijedu u rukometnoj Ligi prvaka obilježila senzacionalna pobjeda Zagreba nad prošlosezonskim finalistom Aalborgom, četvrtak je prošao bez iznenađenja. Jedino što bode u oči je uvjerljiva pobjeda Veszprema od čak 13 razlike nad PSG-om.

Igraj na rukometnu Ligu prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mađari su u susret ušli kao favoriti, ali nitko nije očekivao ovako uvjerljivo slavlje. Veszprem je od početka bio u vodstvu, na poluvremenu je imao tri razlike (18:15), a utakmicu je prelomio nakon pet minuta nastavka.

Veszprem je serijom 10-1 otišao na 11 razlike (32:21) i za Francuze nije bilo povratka. Završilo je 41:28, a Mađari su posljednje dvije i pol minute ostali bez gola. Bio je velik broj raspoloženih igrača, ali prednjačio je Mikita Vailupau s osam golova. Nedim Remili je postigao sedam, a njegov sunarodnjak Hugo Descat pet.

Hrvatski reprezentativac Luka Cindrić zabio je dva gol, ali imao je i pet asistencija. Nikola Grahovac ostao je bez učinka.

Veszprem se promiče u jednog od glavnih favorita jer je u prvom kolu slavio kod Füchse Berlina, a sada je srušio PSG koji se u premijernom susretu mučio s Eurofarmom.

Sporting Lisabon bio je favorit na gostovanju kod danskog FHK Elitea, ali također je slavio uvjerljivije od očekivanog. Portugalci su pobijedili s 37:19, a najraspoloženiji je bio Francisco Mota da Costa sa šest golova.

Za Sporting je ovo druga pobjeda nakon što je prošli tjedan slavio protiv Wisle, a Danci su se nakon teškog poraza od Dinamo Bukurešta, još jednom uvjerljivo poraženi i čini se da će i u budućnosti teško do bodova.

Pick Szeged je nakon senzacionalne pobjede na startu kod Magdeburga i u drugom kolu pružio vrlo dobar otpor favoriziranoj Barceloni. Španjolci su odradili odlično prvo poluvrijeme, kojeg su dobili s osam razlike (20:12), ali Mađari su pred kraj, predvođeni fenomenalnim Mariom Šoštarićem, uspjeli zakomplicirati susret.

U 43. minuti Barcelona je imala devet razlike, ali onda Šoštarić zabija tri gola u nizu i tu kreće preokret Mađara. U 49. minuti bilo je 29:23 za Katalonce, a onda Szeged serijom 5-0 dolazi na minus jedan. Imali su Mađari u tom trenutku igrača više jer je Thiagus Petrus Gonçalves Dos Santos zaradio crveni karton.

Ipak, Borut Mačkovšek dobio je dvije minute na drugoj stranice, Barcelona je nakon deset minuta došla do gola, brzo ukrala još jednu loptu i riješila pitanje pobjednika. Pick je na kraju s dva gola ublažio poraz na 31:30, ali napetosti nije bilo.

Šoštarić je zabio osam golova, a šest je dodao Richard Bodo. Kod Barcelone Aleix Gomez Abello je zabio pet golova, a Gonzalo Perez de Vargas je skupio 13 obrana.

Barcelona je tako stigla do druge pobjede, nakon što je prošli tjedan pobijedila Kolstad.

Magdeburg je nakon poraza od Pick Szegeda, upisao prvu pobjedu sezone u Ligi prvaka. Prvaci Njemačke ugostili su norveški Kolstad i slavili s 33:25. Najraspoloženiji je kod Nijemaca bio Albin Lagergren s osam golova, a Sergey Hernandez Ferrer skupio je čak 15 obrana.