Monaco s igračem više srušio Barcelonu, Brest ispisao povijest, a Griezmann briljirao

Mario Borko • četvrtak, 19.09.2024.

Od 21 sat u Ligi prvaka odigrane su posljednje četiri utakmice prvog kola, a iznenađenje dana priredio je Monaco koji je s 2:1 srušio Barcelonu. Brest je u svom debiju u Ligi prvaka slavio protiv Sturma, u Bergamu nije bilo pobjednika, a Atletico je u završnici preokrenuo RB Leipzig...

Kompletirano je prvo kolo novog formata Lige prvaka, a nakon prvih 18 utakmica možemo reći da se inovacija Uefe čini kao pun pogodak. Odigran je velik broj zanimljivih susreta, a ovog puta uzbuđenja nije nedostajalo ni u četvrtak.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najveće iznenađenje napravio je Monaco koji je na svom stadionu srušio Barcelonu. Francuzima je prijetio osmi uzastopni poraz na domaćem terenu čime bi se upisali u negativne knjige rekorda, ali na kraju su došli do sva tri boda.

Pomogao im je crveni karton koji je već u 10. minuti zaradio Eric Garica. Ter Stegen je pogriješio u izgradnji igre, a Garcia je u pokušaju da to ispravi napravio prekršaj za isključenje. Maghnes Akliouche iskoristio je igrača više već u 16. minuti i zabio za vodstvo.

Senzacionalni Lamine Yamal okrunio je solo akciju golom za izjednačenje u 28. minuti, ali tri boda idućem Dinamovom protivniku donio je George Ilenikhena koji je, nakon neshvatljive pogreške katalonske obrane, izašao oči u oči s njemačkim vratarom i pogodio za veliko slavlje.

Brest je debitirao u Ligi prvaka, a debi je začinio pobjedom protiv austrijskog Sturma. Francuzi su poveli u 23. minuti, a prvi gol u povijesti kluba u najelitnijem nogometnom natjecanju postigao je Hugo Magnetti odmjerenim udarcem izvan 16 metara.

Austrijanci su se vratili u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. William Bovin je izbio jedan na jedan s domaćim vratarem, pucao je vrlo loše, ali je lopta pogodila natrčalog braniča Edmilsona Fernandesa od kojeg se nesretno odbila i završila u mreži.

Brest je do povijesne pobjede stigao golom Abdallaha Sima u 56. minuti. Senegalac se majstorski snašao u šesnaestercu i odlično pogodio za, pokazalo se , velika tri boda na startu Lige prvaka.

Domaćini su dominirali, mogli su do kraja postići još pokoji pogodak, a gostima nije pomogao ni Lovro Zvonarek koji je u igru ušao u 59. minuti.

Atalanta i Arsenal odigrali su u Bergamu utakmicu bez golova, 0:0. U ne pretjerano zanimljivom susretu, bliži su pobjedi bili Talijani koji su u 51. minuti propustili realizirati kazneni udarac. Mateo Retegui je pucao, ali David Raya je prvo sjajno obranio njegov udarac, a onda je još sjajnije reagirao na ponovljeni pokušaj talijanskog napadača kojem se lopta sretno odbila.

I jedni i drugi su bili preoprezni, posebno Arsenal, a dodajmo i to da je Mario Pašalić u igru ušao tek u 89. minuti susreta.

Atletico Madrid je na krilima Antoinea Griezmanna stigao do velika tri boda na startu protiv RB Leipziga. Gosti su rano, već u četvrtoj minuti, šokirali domaćine, Benjamin Šeško je vrlo dobro pratio akciju i nakon odbijanca, glavom matirao sunarodnjaka Jana Oblaka.

Momčad Diega Simeona izjednačila je u 28. minuti. Marcos Llorente je ubacio, a Griezmann je slabijom desnom nogom neobranjivo poslao loptu u mrežu. Atletico je bio bolji većim djelom utakmice i na kraju je zasluženo stigao do pobjede.

Fenomenalni Griezmann je u 89. teledirigirano ubacio, a Jose Maria Gimenez pogodio za veliko slavlje na Metropolitanu. test