Svjetsko futsalsko prvenstvo 2024, skupina B, 3. kolo, 20.09.2024, 14:30 h, Taškent, Humo Arena

Petar Jenjić • petak, 20.09.2024.

Do pobjede u trećem kolu Svjetskog futsal prvenstva stigla je Hrvatska koja se lako obračunala s reprezentacijom Kube. Bilo je važno slaviti sa što većom razlikom, Hrvatska je bila bolja sa 7:0, a hoće li to biti dovoljno, tek trebamo saznati...

Marinko Mavrović

Hrvatska futsalska reprezentacija odradila je posao u trećem kolu Svjetskog prvenstva. Kuba nije bila značajno težak protivnik i kao što se moglo očekivati, izabranici Marinka Mavrovića upisali su rutinsku pobjedu.

Igraj na Svjetsko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska pobjeda trebala je biti sa što većom gol razlikom kako bi si povećala šanse za plasmanom u osminu finala kao jedna od najboljih trećeplasiranih reprezentacija. Svoj dio je odradila, a hoće li ovih biti dovoljno, saznat ćemo u narednim danima.

Kubanski vratar Kevin RuedaPerić-Čekol i pogodak potonjeg za 1:0. Jedinu šansu Kubanci su imali nakon izgubljene hrvatske lopte, no na mjesto je bio Zoran Primić.

Uslijedila je greda Tihomira Novaka, a zatim i obrana Zorana Primića kojeg je lopta pogodila u glavu. U 12. minuti Rueda je obranio dva uzastopna pokušaja, a minutu kasnije ništa nije mogao. Odlična kombinacija naših i novi pogodak u mreži Kube. Niko Vukmir je iz blizine samo trebao skrenuti loptu u praznu mrežu.

Od 16. minute Kubanci su imali pet akumuliranih prekršaja, no Hrvatska nije uspjela izboriti šesti. Hrvatska je imala još nekoliko dobrih situacija, ali nije bilo novih pogodaka do kraja prvog poluvremena.

Velik posao napravio je Kristijan Postružin u 23. minuti, izbacio kubanskog igrača i proigrao Luku Perića koji lako šalje loptu u mrežu. Dvije minute kasnije Sekulić je proigrao Darija Marinovića koji je uputio solidan udarac. Kubanskom vrataru lopta je prošla kroz ruke i od grede ušla u gol.

Dvije minute kasnije novi pogodak, Tihomir Novak proigrao je iz auta Čekola čiji je udarac izvana završio u mreži. Napadali su i napadali naši igrači i napokon je stigao novi gol. Vukmir je ovoga puta odigrao za Mataju koji šalje loptu u gol za 6:0 u 31. minuti.

Kombinacija Postružin-Perić donijela je i sedmi gol u mreži protivnika, a do kraja utakmice rezultat se više nije promijenio. test