Počela nova sezona u Premier ligi, Mladost poražena u Herceg Novom

Branimir Korać • petak, 20.09.2024.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti porazom su otvorili nastup u novoj sezoni regionalne Premier lige. Prvi protivnik bio je Jadran iz Herceg Novog koji je u zanimljivom dvoboju u svom bazenu slavio s 11:9 i tako potvrdio kako je posložio i on vrlo dobru momčad za ovu sezonu...

I Mladost i Jadran iz Herceg Novog ovu sezonu su dočekali pojačani i u s kvalitetnijim kadrom nego prošle sezone, a Jadran je već pokazao koliko je opasan, na kvalifikacijskom turniru Lige prvaka u Dubrovniku završio je ispred Juga i ostavio ga bez Lige prvaka.

U dvoboj protiv Mladosti Novljani su krenuli odlično, nakon gola Franka Lazića za 1:1, Jadran je povezao tri pogotka i otišao na tri gola prednosti.

Mladost je uspjela do odlaska na poluvrijeme smanjiti zaostatak golovima Buljubašića i Bašića na 7:6, u trećoj dionici više od šest minuta nije bilo gola, a onda je Josip Vrlić izjednačio na 7:7.

Početkom posljednje dionice Jadran je uspio ponovno se odvojiti i povesti s 10:8, Buljubašić je smanjio, a nakon toga Mladost je imala priliku za poravnanje, ali nije je iskoristila. Dmitri Holod pogodio je za 11:9 i Jadran je mirno priveo susret kraju.

Predvodili su ga s po dva gola Holod, Aleksandar Ivović, Vasilije Radović i Danilo Stupar. Kod Mladosti po dva gola postigli su Bašić, Buljubašić i Lazić. test